Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Tazacorte, dovolená v utajeném koutu La Palmy

Uprostřed západního pobřeží La Palmy leží městečko Tazacorte. Není to přímo u břehů Atlantiku, k marině jsou 2 km a do prázdninového resortu Puerto de Tazacorte při ústí říčky Barranco de las Angustinas ještě o pár set metrů dál. Centrum západní části Los Llanos de Aridane leží pouhé 2,5 km daleko. Odtud, přes hornaté vnitrozemí, pokračuje hlavní silnice do metropole Santa Cruz de la Palma a k mezinárodnímu letišti.

Pláže Tazacorte se ukrývají ve skaliscích

Zatímco město obklopují banánové plantáže, nejbližší oceánské pobřeží se táhne pod skalními útesy vysokými až 50 m. Architektura je většinou stylová, původní, proto ubytování najdete především v řadových domech či apartmánech, v Puerto de Tazacorte jsou k dispozici hotely. Příjemnou dovolenou zde prožijí všichni, kdo ocení klidnou atmosféru malebného města zasazeného do syrové přírodní scenérie.

Poznávací znamení pláží v okolí Tazacorte představuje povrch tvořený černým pískem. Přímo pod městem se v útesech skrývá pláž o délce 300 m, k níž se lze dostat po kamenných schodech. Hned vedle přístaviště najdete 600 m dlouhou pláž Playa de Tarajales končící až u ústí Barranco de las Angustinas. Záliv Puerto de Tazacorte lemuje pláž stejného jména. Všechny mají pozvolný vstup do vody a nabídku vodních sportů, lehátek, slunečníků či houpacích sítí.

Další rekreační střediska poblíž Tazacorte

Koupání, výlety a další aktivity v Tazacorte

Tazacorte.jpgSolidní vybavenost obce zahrnuje stravovací zařízení (např. Carpe Diem), obchody, lékárnu nebo dětská hřiště. Vzhledem k rozmanitosti krajiny se okolí Tazacorte hodí pro pěší turistiku. Po značené trase se lze dostat hlouběji do hor či odbočit na vyhlídku z pahorku Montaňa Triana (361 m n. m.). Za návštěvu stojí unikátní muzeum banánů a procházka úzkými uličkami propojenými schodišti. Nuda na La Palmě neexistuje, neboť můžete:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tazacorte

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.