Doprava po Mallorce. Vlakem, autobusem, osobním autem

Mezinárodní letiště se nachází na jihu ostrova, na okraji hlavního města Palma de Mallorca. Je třetím největším ve Španělsku.

Cestování autobusem

Mallorca disponuje poměrně rozsáhlou sítí autobusových linek mezi metropolí Palmou de Mallorcou (hlavní zastávka opět na náměstí Plaça d'Espanya) a většími městy. Jízdenky koupíte při nástupu u řidiče. Směr jízdy bývá vyznačen na zastávce nebo na předním skle autobusu.

Vlaky na Mallorce

Železniční trať do města Inca, kde se rozděluje na dvě větve do Sa Pobla a Manacoru, začíná na hlavním nádraží Estació Intermodal/Plaça d'Espanya v Palmě de Mallorce. Vedou odsud i obě dvě linky lehkého metra, které má celkem 19 stanic a délku necelých 16 kilometrů. Nezávislý provoz probíhá na dráze z Palmy de Mallorcy do města Sóller pod vrcholky pohoří Serra de Tramuntana. Tam na ni navazuje úzkorozchodná tramvajová jednokolejka Tramvia de Sóller do přístavu Puerto de Sóller.
Železnice z Palmy de Mallorcy do Sólleru vede pohořím Serra de Tramuntana.

Autem po Mallorce

Taxi Mallorca

Pokud chcete cestovat jen na kratší vzdálenosti, určitě volejte místní taxislužbu. Využívá pevná stanoviště, případně lze zastavit taxi s rozsvíceným zeleným světlem či označením „libre“ na ulici. Taxi vám objedná i každá hotelová recepce. Vozy taxi mají taxametry a pro většinu tras pevné tarify.

Pronájem automobilů na Mallorce

Než si pronajmete vůz z autopůjčovny, zeptejte se raději předem delegáta. Poradí vám ohledně místních autopůjčoven a v případě vašeho zájmu zajistí půjčení osobního auta nebo motocyklu na základě vašich požadavků. Cestovní kancelář FISCHER má v místě smlouvy s partnerskými společnostmi. Pronajmout vůz si tak můžete u spolehlivé a mnohdy i levnější autopůjčovny.

Dálnice na Mallorce

Označení Začátek Ukončení Délka (km) Otevření prvního úseku Poznámka
Ma1 Cala Mayor Puerto de Andratx 32 1976 Napojuje se na ni Ma20
Ma13 Son Fuster Alcudia 50 - Napojuje se na Ma20
Ma15 Son Ferriol Manacor 47 - Napojuje se na Ma30
Ma19 Palma de Mallorca Llucmajor 27 1969 Napojuje se na Ma20
Ma20 Cala Mayor Barri de Llevant 11 1990 Okružní dálnice kolem Palmy
Ma30 La Ciutat Jardí Son Ramonell 8 1998 Propojení Ma13, Ma15 a Ma19

Mallorca a dopravní předpisy

Doporučujeme seznámit se s dopravními předpisy a respektovat je. Pokuty za přestupky mohou být velmi vysoké. Přísně zakázáno je například telefonovat za jízdy. Povinné je užívání bezpečnostních pásů na všech sedadlech a bezpečnostní přilby u všech motocyklistů.

Povolená maximální rychlost v obci činí 50 km/h, mimo obec 90 km/h, na silnici pro motorová vozidla 100 km/h a na dálnici 110 km/h. Při dopravní nehodě je třeba volat policii Guardia Civil – tráfico a potvrdit záruku pojistného od druhého účastníka dopravní nehody. Obzvláště velkou pozornost věnujte parkování.