Jih ostrova Mallorca

Lokalita: Španělsko Mallorca Jih ostrova Mallorca
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Turistické atrakce na jihu Mallorky

Jižní pobřeží největšího z Baleárských ostrovů je typické velkým množstvím rozsáhlých letovisek, nabízejících nejrůznější zábavu pro všechny věkové skupiny. Čekají tu však na vás i překrásné pláže.  

Santa Ponça

V roce 1229 zde zakotvil konvoj lodí krále Jakuba I. Aragonského. Zvítězil tady nad Araby žijícími od roku 903 na Mallorce a ostrov připojil ke Koruně aragonské. Kříž Cruz de los Moncadas byl vztyčen na památku rytířů, padlých v bojích o znovudobytí ostrova. Dnes je Santa Ponça významným turistickým centrem s profesionálním golfovým hřištěm.

El Arenal

El Arenal je velice známé letovisko u druhé nejdelší písečné pláže Mallorky. Táhne se pět kilometrů na východ od hlavního města Palma de Mallorca. Nabízí kromě písku a moře i možnost procházek nebo návštěvy mnoha butiků, barů a restaurací. Vodní park Aquacity v El Arenalu je největším zábavním vodním parkem na Mallorce, ukrývající řadu jedinečných vodních zážitků – umělé mořské vlny, tobogány, umělou řeku a mnoho dalších.

Colonia de Sant Jordi

Sa Puntassa je skalní výběžek obklopený maličkými ostrůvky. Kolem se stále více rozrůstá prázdninové letovisko Colonia de Sant Jordi, původně přístav městečka Campos. Na východ od obce najdete jachetní přístav a písečnou pláž Els Dolç, západním směrem začíná za posledními hotely naturistická a nudistická pláž Es Trenc.

Cala Pi

K moři v úzké zátoce Cala Pi musíte sejít po schodech. Na konci zátočiny se vypíná obranná věž ze 17. století.

Es Trenc

Překrásná pláž Es Trenc, připomínající Karibik a pyšnící se nádherně průzračnou vodou, se zalíbí každému. Moře je zde mělké a dno klesá jen velmi mírně. Bývá vyhledávána zejména místními obyvateli, kteří zde rádi tráví volné chvíle.

  • Neváhejte tedy a navštivte jih Mallorky.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím