Sóller

Lokalita: Španělsko Mallorca Sóller
Typ: Město

Náš názor

Půvabné město Sóller

Za horskou hradbou ležící Sóller patří k nejpůsobivějším místům na celé Mallorce. Čeká tady na vás zajímavá architektura, botanická zahrada a historická kolejová doprava. Tu lze ostatně využít k cestě z hlavního města a poznání okolních kopců Serra de Tramuntana.

Sóller se rozkládá kousek od severozápadního pobřeží Mallorky – s přístavem Port de Sóller ho spojuje 5 kilometrů dlouhá historická tramvajová linka. Opačným směrem lze v jízdě pokračovat historickým vláčkem, který po 27 kilometrech dosáhne metropoli Palma de Mallorca.

Památky a zajímavosti města Sóller

V minulosti Sóller nehrál významnou úlohu a většinou se pouze bránil útokům cizích armád a vpádům pirátů. Dnes v něm žije kolem 14 tisíc obyvatel a představuje důležitou součást turistického ruchu na ostrově. Jeho přirozené centrum tvoří náměstí Plaça Constitució s kašnou, obchůdky a kavárnami. Dominuje mu převážně barokní, výstavní kostel Sant Bartomeu se sousední radnicí.

Jen o kousek dál stojí pozoruhodná budova Banco de Sóller z roku 1912 od katalánského architekta Joana Rubió i Bellvery, který se inspiroval u Antonia Gaudího. Značné proslulosti dosáhla botanická zahrada Jardí Botanic na okraji Sólleru, prezentující rostliny  Baleár a dalších středomořských ostrovů.

  • Neváhejte tedy a navštivte Sóller na Mallorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím