Historická tramvaj

Lokalita: Španělsko Mallorca Historická tramvaj
Typ: Historické místo

Náš názor

Historická tramvajová trať ze Sólleru

Oblíbenou turistickou atrakci na Mallorce představuje historická tramvajová linka Tranvía de Sóller (katalánsky Tramvia de Sóller) spojující město Sóller s přístavem Port de Sóller. Provoz na ní zajišťují původní vozidla, jezdící zhruba v 30minutových intervalech.

Trasa historické tramvaje začíná u železniční stanice Sóller na jižním okraji města (kde na ni navazuje historická železniční trať do Palma de Mallorca). Dále vede historickým centrem kolem kostela Sant Bartomeu a přes náměstí Placa de la Constitució, sjíždí ze silnice a po vlastním tělese míří do vísky Horta. Poté přetíná komunikaci Ma-11 a rovnoběžně s ní dosahuje Port de Sóller, kde podél nábřeží míří až na konečnou stanici u jachetní mariny.

Historie tramvaje v Sólleru

Elektrifikovanou trať navrhl a postavil inženýr Pedro Garau, provoz na ní byl zahájen 4. října 1913 v návaznosti na zprovoznění železnice do metropole Palma de Mallorca. I ta ostatně stojí za svezení, neboť se proplétá kouzelnou krajinou jihozápadní části pohoří Serra de Tramuntana.

Délka jednokolejné, úzkorozchodné tratě s rozchodem 914 milimetrů dosahuje téměř 5 kilometrů, na které cestujícím slouží 17 zastávek. Díky této trati se Sóller řadí mezi nejmenší evropská města s funkčním tramvajovým provozem.

  • Neváhejte tedy a projeďte se historickou tramvají na Mallorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím