Západ ostrova Mallorca

Lokalita: Španělsko Mallorca Západ ostrova Mallorca
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Západ Mallorky a jeho lákadla

Hornatá západní část nejrozsáhlejšího z Balerského souostroví je plná nečekaných turistických magnetů.

Andraitx

Městečko Andraitx, obklopené háji mandlovníků a olivovníků, má asi 7 tisíc obyvatel. Jeho nejvýznamnějšími historickými památkami jsou farní kostel ze 13. století a věž Son Más. Výlet si z něj můžete udělat do přístavu Puerto de Andraitx, na pláž Camp de Mar se sportovní marinou či do vesničky San Telmo s překrásnou pláží a výhledem na ostrov Sa Dragonera.

Banyalbufar

Tato malá vesnička s 500 obyvateli si zachovala svůj tradiční ráz s úzkými uličkami a terasovitými políčky sahajícími až k moři.

Sa Dragonera

Neobydlený ostrůvek Sa Dragonera se zříceninou majáku za své jméno vděčí četným malým ještěrům a ještěrkám (tzv. dragons), kteří s racky a sokoly tvoří jeho faunu. Loď sem vyplouvá z několika místních přístavů.

Valldemosa

Městečko v pohoří Sierra de Tramuntana (kousek od metropole Palma de Mallorca) je známé díky kartuziánskému klášteru La Cartuja. Původně sloužil jako královský palác, v 19. století se stal soukromým majetkem a cely mnichů byly přetvořeny na byty. Zdejšími hosty byli například George Sandová nebo Frédéric Chopin. Budete odsud mít krásné výhledy na pitoreskní spleť domů na svazích se záplavou zeleně.

K význačným památkám patří i farní kostelík San Bartolomé z roku 1245 a palác Palacio del Rey Sancho ze 14. století.

Deià

Mnozí umělci si zvolili malebnou vesničku Deià jako svou rezidenci a pláž v přístavu rybářů (Cala Deià) inspirovala nejedno výtvarné dílo. Nedaleko obce najdete mnoho vyhlídek, z nichž lze obdivovat okolní krajinu. Mirador de Ses Pites například nabízí jeden z nekrásnějších pohledů západního pobřeží s domem arcivévody Ludvíka Salvátorského, skalním výběžkem Sa Foradada nebo panským sídlem Son Marroig.

Sa Calobra

V křišťálových vodách jedné z nejznámějších a nejkrásnějších zátok ostrova se zrcadlí strmá skaliska pohoří Serra de Tramuntana. Tunelem vysekaným ve skále lze dojít až k místu, kde ústí skalní strž Torrent de Pareis.

Soller

Přibližně 30 kilometrů od Palmy de Mallorca se v úrodném údolí mezi kopci pohoří Tramuntana rozkládá městečko Soller. Je známé svými plantážemi citroníků a pomerančovníků. S přístavem Port de Soller a ostrovní metropolí je spojeno starou železniční dráhou o délce 27 kilometrů se 13 tunely. Její výstavba začala roku 1912, o 17 let později původní parní pohon nahradil současný elektrický.

Inca

Průmyslové centrum Inca je třetím největším městem na Mallorce. Vaši pozornost si zaslouží farní kostel Santa María la Mayor a kláštery San Francisco, San Gerónimo či Santo Domingo.

Klášter Lluc

Legenda kláštera v údolí Lluc vypráví o sošce Panny Marie, kterou našli počátkem 13. století dva pastýři. Odnesli ji do blízkého kostelíka Sant Pere d´Escorca, odkud se však ztratila. Po delším hledání byla nalezena znovu tam, kde ji našli poprvé, v údolí Lluc. Znovu byla odnesena do blízkého kostelíka a znovu zmizela. Místní kněz v místě, kde byla soška opakovaně nalezena, nechal postavit malou kapličku zasvěcenou Panně Marii. Údolí Lluc je dodnes poutním místem.

  • Neváhejte tedy a navštivte západ Mallorky.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím