Magaluf

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Magaluf, rozdováděná bašta prázdninové zábavy na Mallorce

Vyhlášené letovisko Magaluf se rozkládá na jižním pobřeží španělského ostrova Mallorca, nedaleko ostrůvku Porrassa. Najdete jej v západní polovině zálivu Bahia de Palma, kterému dominuje několik kilometrů vzdálená metropole Palma de Mallorca. S ní, stejně jako s mezinárodním letištěm, je Magaluf propojený dálnicí. Přímo na něj navazuje další luxusní středisko Palmanova.

Další blízká rekreační střediska:

Z hotelu rovnou na pláž a do vody

Velká část Magalufu je zřejmě nejrušnějším rekreačním centrem Mallorky, oblíbeným zvláště u mladých turistů z Anglie a dalších západních zemí. Pokud tedy máte rádi hlučný noční života a vyhledáváte diskotéky, hospody, kluby a jiná podobná zařízení, je pro vás Magaluf v hlavní sezóně jako stvořený. A v ostatních měsících tady můžete prožít klidnou rodinnou dovolenou.

Velká popularita Magalufu úzce souvisí také s jeho výstavní, 50 metrů širokou a kilometr dlouhou písečnou pláží. Lemuje ji pěkná palmová promenáda a v jejím středu se nachází malé molo, vedoucí pár metrů do Středozemního moře. Pláž se pomalu svažuje do průzračně čisté vody, k dispozici jsou lehátka i další služby a především ohromné množství občerstvovacích zařízení, kaváren a jiných podobných zařízení.

Když zábava, tak v Magalufu

Magaluf.jpg

Na proudy zahraničních návštěvníků je Magaluf skutečně velice dobře připraven. Hlavní ulice jako Carrer Punta Balena či Avenue Olivera jsou doslova obsypány rozmanitou směsí gastronomických provozů, obchodů a zábavních podniků. Nechybí supermarkety, lékárny, půjčovny osobních vozidel, pro rozptýlení vašich dětí jsou připraveny akvaparky Western Water Park a Aqualand Magaluf, motokárová dráha či divadelní show „Pirátské dobrodružství“. Nejbližší golfová hřiště jsou Santa Ponsa a Club Poniente. Do správního sídla Palma de Mallorca jezdí pravidelně autobus.

Další tipy na aktivity podél jižního pobřeží Malorky:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Magaluf