Candelaria

Lokalita: Španělsko Tenerife Candelaria
Typ: Město

Náš názor

Candelaria, poutní srdce Kanárských ostrovů

Každý rok míří do městečka Candelaria na východě Tenerife stovky poutníků, aby se poklonili sošce Panny Marie Candelárské, patronce ostrova i celého Kanárského souostroví. Za vidění tady však stojí i několik dalších zajímavých míst.

Candelaria (kolem 25 tisíc stálých obyvatel) vyrostla na severovýchodním tenerifském pobřeží, přímo nad vzdouvajícím se Atlantikem. Na opačné straně se rychle zvedá hornaté vnitrozemí s vrcholky jako Chipeque (1 804 m), Ayosa (2 074 m) a Montaňa de los Mallorquines (2 313 m). Dálnice spojuje město s metropolí Santa Cruz de Tenerife i s letovisky na jihu (Los Cristianos, Playa de las Américas, El Medano atd.).

Proč se podívat do Candelarie

Černou madonu (Virgen de la Candelaria) podle legendy na skále objevili původní obyvatelé Guančové, jejichž krále zpodobňuje devět bronzových soch na náměstí Plaza de la Patrona de Canarias. Španělští dobyvatelé ji později několikrát z tohoto místa přemístili. V současné době kopii původní sochy (originál byl stržen obří vlnou v roce 1826) uvidíte v bazilice Panny Marie (Basílica y Real Santuario Mariano de Nuestra Se~nora de la Candelaria). Obří stavba byla otevřena roku 1959 a dnes je hlavním poutním místem Kanárských ostrovů.

Návštěvu Candelarie doporučujeme na svátek Nanebevstoupení Panny Marie, každoročně pořádaný 15. srpna. K dalším památkám tady patří první křesťanský svatostánek na ostrovech cueva de Achbinico a kostel svaté Anny. Dobré nákupy pořídíte v ulici Calle Obispo Pérez Cáceres.

  • Neváhejte tedy a navštivte Candelarii na Tenerife.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím