Podnebí a počasí na Tenerife: kdy jet na dovolenou?

Na pláže Tenerife se vydejte od května do října

Na Tenerife se můžete vydat kdykoliv během roku. Plážovou dovolenou si tady užijete už od května až do října. Teplé počasí umožňuje koupání i na jaře a na podzim, jen musíte počítat s občasnými dešťovými přeháňkami. Zima přeje především cestování po ostrově a poznávání jeho zajímavých míst.

Hlavní sezóna: červen až září
Vedlejší sezóna: leden až květen, říjen až prosinec

Foto-Tenerife-pocasi-(1).jpg

Podnebí na Tenerife

Tenerife se nachází, stejně jako zbývající Kanárské ostrovy, v subtropickém podnebném pásu. Pohoří Teide s nejvyšší španělskou horou Pico del Teide ho rozděluje na dvě části s mírně odlišným podnebím. Počasí na jihu Tenerife (např. letoviska Playa de las Américas, Costa Adeje či Costa del Silencio) je prosvícené sluncem, hodně suché a horké. Počasí na severu Tenerife (např. rekreační střediska Puerto de la Cruz nebo La Orotava) je vlhčí, s občasným deštěm, větrem a mraky.

Celkově lze typické počasí na Tenerife charakterizovat jako stálé, teplé a se zanedbatelnými srážkami. Průměrná denní teplota dosahuje 25 až 30 °C, na jaře a na podzim lehce klesá. Tenerife v zimě osvěžují teploty pod 20 °C a v nejvyšších nadmořských výškách dokonce sněží.

Co s sebou na Tenerife

Na Tenerife teploty v létě šplhají vysoko, proto při balení zavazadel nezapomeňte na ochranu hlavy a očí (pokrývka hlavy, sluneční brýle), na opalovací krém a při pobytu na pláži na dostatek tekutin. Oceníte také:

  • lehké a vzdušné oblečení,
  • pohodlnou obuv do města,
  • pláštěnku (deštník) v případě přeháněk,
  • svetr (mikina, lehká bunda) pro chladnější večery.

Počasí v ostatních letoviscích Španělska

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším španělským ostrovům a pevnině: