Podnebí a počasí Tenerife. Celý rok je teplo, s minimem srážek

Tenerife se nachází, stejně jako zbývající Kanárské ostrovy, v subtropickém podnebném pásu. Pohoří Teide s nejvyšší španělskou horou Pico del Teide ho rozděluje na dvě části s mírně odlišným podnebím.

Typické počasí na Tenerife

Počasí na jihu Tenerife (např. letoviska Playa de las Américas, Costa Adeje či Costa del Silencio) je prosvícené sluncem, hodně suché a horké. Počasí na severu Tenerife (např. rekreační střediska Puerto de la Cruz nebo La Orotava) je vlhčí, s občasným deštěm, větrem a mraky.

Foto-Tenerife-pocasi-(1).jpg

Celkově však lze typické počasí na Tenerife charakterizovat jako stálé, teplé a se zanedbatelnými srážkami. Průměrná denní teplota dosahuje 25 až 30 stupňů, na jaře a na podzim lehce klesá. Tenerife v zimě osvěžují teploty pod 20 stupňů a v nejvyšších nadmořských výškách dokonce sněží.

Kdy jet na Tenerife

Na Tenerife se můžete vydat kdykoliv během roku. Plážovou dovolenou si tady užijete už od května až do října. Teplé počasí umožňuje koupání i na jaře a na podzim, jen musíte počítat s občasnými dešťovými přeháňkami. Zima přeje především cestování po ostrově a poznávání jeho zajímavých míst.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím