La Orotava

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

La Orotava, originální dovolená na Kanárech

La Orotava je město nedaleko severního pobřeží kanárského ostrova Tenerife. Rozkládá se nad význačným turistickým střediskem Puerto de la Cruz, se kterým vytváří malou aglomeraci. Odděluje je dálnice TF-5, vedoucí západně do Realejo Alto a severovýchodně do San Cristobal de la Laguna (kde leží i mezinárodní letiště Tenerife Norte) a dále až do metropole Santa Cruz.

La Orotava a pláže v okolí

La Orotavu (kolem 40 tisíc obyvatel v celém okrese), typické tenerifské sídlo, zatím méně zasáhl turistický ruch. Jeho centrum je chráněnou památkovou zónou. Spravuje i národní park Pico del Teide se stejnojmennou nejvyšší horou Španělska. Její vrchol, řadu měsíců pokrytý sněhovou čepicí, vytváří městu jedinečnou kulisu.

Pobřeží Atlantiku dole pod La Orotavou je skalnaté, divoké a většinou obtížně přístupné. Přesto na něm najdete celou řadu zajímavých míst, kde bude chytání bronzu a koupání jedinečným zážitkem. Příkladem budiž malé pláže Playa Jardín, Playa del Muelle nebo Play de San Telmo. Povinností by měla být návštěva exotického komplexu Lago Martiánez v Puerto de la Cruz, zahrnující osmičku bazénů s mořskou vodou.

Další rekreační střediska poblíž La Orotavy

Tipy na atrakce La Orotavy

La-Orotava-2.jpgV La Orotavě funguje kompletní infrastruktura včetně nemocnice, policejní stanice, banky a moderního informačního centra. K hlavním orotavským pamětihodnostem patří honosné měšťanské domy (Balkonový dům – Casa de los Balcones), kaple El Calvario, klášter San Augustin a chrám San Juan. Kostelů je tady vůbec celá řada: barokní Nuestra Senora de la Concepción, Santo Domingo či San Francisco.

Pěkné odpoledne prožijete v botanické zahradě a v parku Pueblochico s modelem celých Kanárských ostrovů. A jakých atrakcí byste ještě měli na Tenerife ochutnat?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - La Orotava

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím