Side-Sorgun

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Sorgun, oáza klidu pod žhavým tureckým sluncem

Šarmantní resort Sorgun leží na Turecké riviéře, téměř přesně v polovině spojnice mezi Antalyí a Alanyí. Ze severu jej obklopuje krásná příroda pohoří Taurus, z jihu blankytné a křišťálově čisté Středozemní moře, je z něj blízko i do populárních letovisek Side a Manavgat. Letní dovolenou si zde zamilují zejména ti, kdo hledají klid a relaxaci, avšak nedaleko rušných prázdninových destinací.

Další blízká rekreační střediska:

Vydejte se za skvělým koupáním a vynikající kuchyní

V katastru Sorgunu vyrostla v posledních desetiletích řada moderních hotelů s plným turistickým komfortem a perfektními službami. Naleznete u nich bohaté sportovní vyžití i pestré animační programy pro děti a dospělé. Místo rovněž oplývá řadou stylových restaurací a taveren, kde můžete ochutnat speciality turecké gastronomie.

V nedalekém Side jsou k dispozici tři rozsáhlé pláže s obvyklým servisem včetně lehátek, slunečníků, sociálního zázemí a občerstvení. Na východě a západě poloostrovního města jsou oblázkové, jižní pláž je pokrytá jemným pískem. Všechny se pyšní pozvolným sestupem do azurových vod Středozemního moře, proto jsou vhodné zejména pro děti.

Pradávná antická města obklopena úchvatnou tureckou krajinou

Sorgun.jpg

Tajuplné křivolaké uličky starobylého Side jsou perfektním místem k nákupu suvenýrů. Objevíte tu celou řadu pitoreskních obchůdků, bazarů a tržnic, kde možná usmlouváte vynikající ceny. Na předměstí Side a v blízkém Manavgatu nakoupíte i v luxusních obchodních centrech. U moře si můžete užít řadu sportovních aktivit včetně beach volejbalu, surfování a jízdy na banánech.

Kromě vodních radovánek vás v oblasti Turecké riviéry uchvátí překrásná příroda a nebývalé množství památek dávných civilizací. Zatoužíte-li se během svého pobytu toulat, rozhodně neváhejte navštívit například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Side-Sorgun