Rady na cestu do Vietnamu


Jak moc ve Vietnamu svítí sluníčko, co hrozí v ulicích, kterou vodu nepít a další praktické informace naleznete hezky na jednom místě právě tady.

Elektrický proud

Běžně používané napětí ve Vietnamu je 220 V, narazíte tady ovšem i na 110 V. Kmitočet sítě je vždy 50 Hz. Místo elektrických zásuvek typu E známých z České republiky lze využít zástrčky typu C, vedle nich jsou hojně rozšířeny i u nás praktický nepoužívané zásuvky typu A a G.

Voda

Obecně se nedoporučuje pít kohoutkovou vodu, v každém hotelu i restauraci je však dostatek pitné nebo minerální balené vody. 

Bezpečnost a kriminalita

Obecně lze říci, že ve Vietnamu je při dodržování základních pravidel velice bezpečno. Pokud se nebudete v nočních hodinách potulovat na rizikových či odlehlých místech, žádné vážné riziko nehrozí. Samozřejmostí je opatrnost na osobní věci, doklady a peníze – ve velkých městech a střediscích jako Hanoj, Ho Či Minovo Město a Nha Trang se najde řada nenechavců, která by je o vás ráda připravila. Hotely nabízejí zdarma či za úplatu bezpečnostní schránky na cenné předměty.

Při pohybu po Vietnamu pozor na označené vojenské zóny, do nichž platí přísný zákaz vstupu a v jejich okolí rozhodně není chytrý nápad fotografovat

Opalování

Ve Vietnamu panuje subtropické až tropické počasí, proto je nutné dodržovat všechny zásady opatrného opalování, obzvláště pokud máte světlejší pokožku. Samozřejmostí je dobrý krém na i po opalování. Pláže v turistických resortech jsou vybaveny slunečníky.

Nepříliš dobrá zpráva pro nudisty, v celé zemi platí přísný zákaz pohybu bez plavek, přípustné není ani slunění „nahoře bez“.