Hanoj

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Hanoj, prožijte dovolenou ve vietnamské metropoli

Hlavní město Vietnamské socialistické republiky Hanoj (vietnamsky Ha Noi) se rozkládá na řece Song Hong (Rudá řeka) v severní části země. K Tonkinskému zálivu na jihovýchodě je to odsud asi 100 kilometrů, ve všech ostatních směrech je metropole obklopená různě vysokými horami. Stejně daleko (kolem 2,5 hodin cesty) jsou vzdáleny čínské a laoské hranice. Mezinárodní letiště Noi Bai se nachází asi 30 km severně od centra.

Další blízká rekreační střediska:

Z Hanoje k moři a zase zpět

Hanoj (včetně aglomerace 7,5 miliónů obyvatel) se stala sídelním královským městem roku 1010 za vlády Ly Thai To. Své postavení ztratila až na přelomu 18. století. Francouzi v průběhu koloniální vlády modernizovali její centrum a za americko-vietnamské války byla silně poškozena bombardováním. Díky množství dochovaných historických památek, typické atmosféře ve změti rušných ulic a moderní zástavbě tvoří dnešní Hanoj turisticky velice atraktivní lokalitu.

Hanoj je vnitrozemské město, nejbližší mořské pobřeží se táhne asi 80 kilometrů od jejího okraje směrem na jihovýchod (oblast Hai Phong, dobře dosažitelná rychlostní silnicí). Ještě více na východ vás okouzlí úchvatné scenérie zátoky Ha Long. Kulturním a společenským srdcem města je Jezero navráceného meče (Hoan Kiem) s Chrámem nefritové hory (Ngoc Son), Želví věží (Tháp Rua) a vodním loutkovým divadlem.

Plná paleta aktivit v Hanoji

Hanoj.jpgK dalším zásadním hanojským pamětihodnostem patří chrám Quan Thanh, Chrám literatury (Van Mieu) a Pagoda na jednom sloupu (Chua Mot Cot) z 11. století. Minout nesmíte čtvrť 36 starých řemeslnických uliček ani královské město Thang Long (UNESCO).

K novodobým památkám se řadí Hanojská opera, katedrála sv. Josefa, most Long Bien, prezidentský palác a Ho Či Minovo mauzoleum. Navštivte také Vietnamské etnologické muzeum, Historické muzeum nebo Muzeum umění.

Velkým zážitkem v Hanoji je nakupování. K dispozici je nespočet tržnic (např. noční trh Hang Dao), obchodních ulic (např. Ta Hien) i obřích galerií (např. Aeon Mall Long Bien), v nichž si vybere opravdu každý.

A ještě několik tipů na výlety v okolí vietnamské metropole:

  • Rozsáhlý zábavní park Sun World v Ha Long
  • Golf v některém z četných, nově budovaných resortů
  • Národní park Tam Dao

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím