Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 0 °C červenec / srpen *
  • 100ALL/19,585CZK

* průměrné teploty

Shëngjin, dovolená v perle albánského severu

Jedno z nejseverněji položených albánských středisek Shëngjin (turecky Singin, italsky San Giovanni di Medua) najdete kousek od většího města Lezhë v zátoce, tvořící součást rozlehlého Dračského zálivu. Hned vedle letoviska se do Jaderského moře vlévá Lumi Drin, jižní rameno nejdelší řeky v zemi. Na dohled odsud se vinou hranice s Černou Horou (vzdušnou čarou asi 20 kilometrů), do Tirany a k mezinárodnímu letišti Matky Terezy je to asi hodinu cesty.

Objevte dlouhé pláže v Shëngjinu

Městečko Shëngjin (česky Svatý Jan) bylo ve 14. století sídlem Ligy Lezhë, kterou proti Turkům zformoval národní hrdina Skanderbeg, a mezi světovými válkami se nazývalo Wilson (na počest prezidenta USA, který se výrazně podílel na obnově albánské nezávislosti). Ve fungující turistické centrum se však rozvinulo teprve nedávno, kdy se mnoho socialistických budov změnilo v hotely a vyrostla zde řada restaurací. Jeho výhodnou polohu ovlivňují pahorky na severu (např. Maja Burgjes, 263 m n. m.) a jezero Liqeni Kënallës, jehož pobřežní mokřady zasahují až k domům u pobřežní. Hlavní městská pláž o délce 2 kilometrů a šířce až 75 metrů se táhne od přístavu mírným obloukem na jih. Vstup do moře z ní není příliš prudký, nechybí lehátka se slunečníky, tři mola s bary a dokonce ani pravidelný úklid. Navazují na ni další 2 kilometry písčitého pobřeží s plážemi přírodnějšího charakteru, stínem z četných pinií a s přiléhajícími kempy. Pěkné menší pláže, často privátní, najdete severozápadně od Shëngjinu (jako Rana e Hedhun).

Další rekreační střediska poblíž Shëngjinu

Zábava Shëngjin, to je především krásná příroda

ShengjinLetovisko Shëngjin disponuje základní turistickou vybaveností včetně obchodů, jídelen, pošty a lékárny. Vše ostatní najdete v blízkém Lezhë. Město, kterému dominuje obchodní přístav (třetí největší v Albánii), láká k procházkám po okolních kopcích nebo přírodními rezervacemi u jezera Kënallës a laguny Kunes. Podobně přitažlivá rezervace (Peisazhi i Mbrojtur Lumi i Bunës-Velipojë) s lagunou Vilunit se rozkládá u černohorských hranic. Pozor, turistika v horách není organizovaná a turistické trasy nejsou značeny!
Zajímavými místy je však doslova prošpikovaná celá Albánie. Posuďte sami a vydejte se do:
  • starobylého Beratu s unikátní muslimskou čtvrtí (UNESCO),
  • národního parku Dajti nad Tiranou,
  • horského Krujë, rodiště Skanderbegova,
  • přírodního skvostu Theth, překonávajícího krásu alpských velikánů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Shëngjin

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.