Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 0 °C červenec / srpen *
  • 100ALL/19,585CZK

* průměrné teploty

Saranda, dovolená na Albánské riviéře

U výrazného zálivu na samém albánském jihu, blízko řeckých hranic a na dohled ostrova Korfu leží město Saranda (Sarandë). Východně od něj se rozkládá úrodná oblast (tzv. Vrionské pole), jižně se vine koryto říčky Lumi i Bistrices, za kterou se rozlévá mohutná laguna přírodního parku Butrint (UNESCO). Do metropole Tirany s Mezinárodním letištěm Matky Terezy to je odsud 270 kilometrů.

Saranda se pyšní řadou městských i přírodních pláží

Saranda.jpgSaranda patří nejen díky významnému přístavu mezi důležitá centra jižní Albánie. Najdete ji pod svahy začínajícího výrazného pobřežního horského pásma, přesahujícího výšku 500 metrů. Podobně jako v řadě jiných měst v zemi tady vládne spíše novější (socialistická) výstavba, obklopující zajímavá historická místa. Většina výškových budov u pobřeží se však již proměnila na hotely, stejně jako ulice zaplnily obchody a restaurace.

Poměrně členité pobřeží Jaderského moře (přecházející zde do Jónského moře) nabízí u Sarandy nespočet pěkných, čistých a upravených oblázkových pláží. Městské pláže disponují veškerým komfortem lehátek, slunečníků, občerstvení a vodních sportů. Na obou okrajích města se v zátočinách mezi skalními útesy ukrývají malé pláže, místy pokryté pískem. K nejlepším v Albánii se řadí pláže na ostrůvcích u 13 kilometrů vzdáleného městečka Ksamil.

Další rekreační střediska poblíž Sarandy

Zábava a aktivity v Sarandě a okolí

Saranda stále zažívá velký rozvoj v oblasti turistických služeb a rozrůstá se její vybavenost v podobě infocenter, půjčoven kol, bankomatů či hřišť pro děti. Nedaleko pobřeží najdete nemocnici. V průsmyku nad městem se vypíná středověký strážní hrad Lekursi s nádherným výhledem do krajiny, na protilehlém kopci se dochovaly rozvaliny kláštera Shenjtorëve. Výlet si můžete udělat do hor k pramenu „Blue Eye“. Jeden den času byste měli věnovat taktéž lokalitám jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Saranda

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.