Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 0 °C červenec / srpen *
  • 100ALL/19,585CZK

* průměrné teploty

Albánie, dovolená v zemi krásných hor, pláží a Škipetarů

Dlouhou dobu byla Albánie přehlíženou dovolenkovou destinací. A to je velká škoda, neboť má rozhodně co nabídnout. Pyšní se nádhernou, nedotčenou přírodou, starobylými městy i výbornou kuchyní. Zásluhou krásných pláží s pozvolným vstupem do průzračné vody představuje skvělou volbu pro rodiny s malými dětmi a navíc je pro nás cenově stále poměrně levnou zemí.

Prožijte báječnou dovolenou v Albánii

Během pobytu v Albánii můžete navštívit středověké zříceniny, archeologická naleziště či byzantské, křesťanské a osmanské památky. Za vidění ze zajímavých míst Albánie stojí množství pamětihodností v Butrintu, původně muslimská část Beratu a kamenný Gjirokastër (všechna tři města jsou na seznamu UNESCO), metropole Tirana či Krujë, rodiště národního hrdiny Skanderbega.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci přírody. Albánii zdobí hory pokryté zelení, křišťálová jezera, vodopády a pestrá fauna i flóra. Za modrou perlu Balkánu se považuje Ochridské jezero, doslova kýčovitými panoramaty přetékají vysokohorské národní parky Valbona a Theth. Zatímco nejvyšší albánské pohoří Korab je pouze pro zdatné horaly, výlet na horu Dajti zvládnete díky lanovce i s vašimi ratolestmi.

Zájezdy do Albánie jsou pro každého

Vyberte si z našeho katalogu zájezdů do Albánie. Tato turisticky přátelská, zároveň nedotčená země je pro prázdniny u moře – zvláště v oblasti Dračské riviéry – ideální.

Zobrazit podrobné informace