Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 0 °C červenec / srpen *
  • 100ALL/19,585CZK

* průměrné teploty

Vlora, dovolená kombinující slunce, poznání i zábavu

Město a rekreační středisko Vlora (též Vlára, albánsky Vlorë, italsky Valona) se nachází na jihu Albánie, v severní části výrazného zálivu poblíž laguny Nartës. Naproti z Jaderského moře (které zde přechází v Otrantský průliv) vykukuje ostrov Sazani. Jižním směrem se táhne výrazný pás pohoří kulminující ve vrcholu Cikës (2 045 m n. m.) a zasahující až na poloostrov Karaburun s mysem Kepi i Gjuhezes a jedinečnou přírodní rezervací. Metropole Tirana a Mezinárodní letiště Matky Terezy leží zhruba 140 kilometrů daleko.

Z četných pláží Vlory si vyberete

Druhý nejvýznamnější albánský přístav Vlora (cca 230 tisíc obyvatel) zároveň představuje celkem rušné a dobře vybavené letovisko. Zčásti moderní výstavbě zde dominují široké bulváry s vysázenými palmami, kolem nichž se nejvíce soustřeďují pobřežní promenády s turistickým ruchem. Krajina na sever od města je při pobřeží spíše rovinatá, ve vnitrozemí se s výjimkou údolí řek Vjosë a Shusicës vlní mírná pahorkatina. V podstatě všude ve Vloře (kromě přístavu) se skví množství písečných pláží. Velká, asi jeden kilometr dlouhá pláž vás čeká přímo v centru. Na severu na ni navazuje další, přírodní úsek pobřeží vhodný ke koupání. Řadu menších, perfektně obsluhovaných a čistých pláží s přiléhajícími budovami hotelů objevíte u jižního předměstí. Za nimi se pobřeží více kroutí a v jednotlivých zátočinách se ukrývají klidné plážičky s oblázkovým povrchem.

Další rekreační střediska poblíž Vlory

Zábava, památky a příroda ve Vloře

VloraRozmanité nákupní možnosti, restaurace, noční život v diskotékách a klubech, kulturní akce, ale i nemocnice a ostatní infrastruktura dělají z Vlory lokalitu slušně připravenou na každoroční nápor turistů. Z pamětihodností stojí za prohlídku především mešita Muradie a také historické a etnografické muzeum. Blízkost laguny Nartës se spoustou ptačích druhů slibuje pěkné výlety, zvláště k pozůstatkům starobylé osady Triportus a ke klášteru s kostelem svaté Marie na malém ostrůvku. Co ještě byste měli vidět v blízkém a dalekém okolí?
  • Zříceninu Kaninë a starověký amfiteátr u zátoky Orikum,
  • zbytky středověkého hradu Kalaja v Beratu (UNESCO),
  • blankytnou hladinu Ochridského jezera,
  • jedinečný příklad otomanského sídla Gjirokastër (UNESCO).

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Vlora

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.