Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 0 °C červenec / srpen *
  • 100ALL/19,585CZK

* průměrné teploty

Durres, dovolená pod hřejivým albánským sluncem

Velké město a letovisko Durres (Drač) se nachází na stejné zeměpisné šířce jako metropole Tirana, se kterou ho spojuje dálnice SH2. Po ní obě místa dělí 35 kilometrů stejně jako blízké Mezinárodní letiště Matky Terezy. Leží na severním konci Durreského zálivu, který udivuje pravidelností a čistou linií pobřežního oblouku. Od vnitrozemí ho odděluje pásmo nevysokých pahorků jako Kodra Djerrës (447 m n. m.).

Užijte si písečné přírodní pláže u Drače

Durres.jpg

Durres (přes 100 tisíc obyvatel) patří mezi nejdůležitější města v zemi, zvláště zásluhou největšího albánského přístavu, ze kterého vyplouvají lodě do několika měst v Itálii. Vedle něj se rozkládá rušné centrum s řadou památek, obklopené moderní zástavbou s množstvím výškových budov. Ubytovací kapacity najdete v historickém jádru i v klidném okolí, přecházejícím v příjemnou, zvlněnou krajinu se zemědělskými políčky a loukami.

Od dračského přístavu směrem na jih se v mírném oblouku k městečku Golem táhne pláž dlouhá 3 kilometry. Pokrývá ji jemný písek, disponuje slunečníky a lehátky, prochází pravidelným úklidem a rodiny s dětmi potěší pozvolný vstup do Jaderského moře. K odpočinku slouží dvě velká mola, jedno z nich vybavené dětským hřištěm. K severnímu konci města přiléhá výrazný skalní val s Kallm Beach u jachetního přístaviště Porti Gjermanit a s několika přírodními plážičkami v malých zátočinách.

Další rekreační střediska poblíž Drače

Objevte pamětihodnosti a zábavu v Durres

Jednou z dominant současného Durres tvoří park Shetitorja Vollga s architektonicky zajímavým molem Ventus Harbor. Obdivovat můžete také římský amfiteátr z přelomu prvního a druhého století, palác Ahmeda Zogu, archeologické a etnografické muzeum. V turistických oblastech města kypí bohatý noční život a funguje nespočet obchodů se suvenýry. Vydejte se ovšem i za dalšími albánskými lákadly:

Zobrazit podrobné informace