×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Historie Spojených arabských emirátů

První obyvatelé Manganu 

Již v 5. až 3. tisíciletí př. n. l žily v jihovýchodní části Arabského poloostrova kmeny zemědělců. Časem se dostaly pod vliv Mezopotámie, která s nimi čile obchodovala. V té době se oblast nazývala Mangan.

V 2. tisíciletí př. n. l. byl v oblasti nejvýznamnější obchod a mořeplavectví. Oblast platila za důležitou základnu mezi Asií (Indií a Čínou) a Středozemním mořem. Omán vyvážel měď a kadidlo.

Vrchol ománského obchodování s kadidlem směrem na sever nastal v období od 1. tisíciletí př. n. l. do 6. století n. l. Vládli Himjárovci v Džofaru, od 6. století Peršané na ománském pobřeží na území dnešních Emirátů.

Období rozkvětu islámské kultury

V 8.–10. století nastává rozkvět islámské kultury. Z Maskatu a Soharu se staly důležité přístavy, kde se obchodovalo s kadidlem, mědí, datlemi a s otroky. Dováželo se dřevo a porcelán.

Boj o území dnešních Emirátů

V rozmezí 11. až 15. století si Persie a další země v Orientu chtěly území dnešních Spojených arabských emirátů podmanit. V Ománu byla dokonce dočasně přerušena vláda imámů a námořní obchod. Ve 14. století přišly první zprávy o těchto krajích od cestovatele Ibn Battúty.

Pobřeží Arabského poloostrova v 18. století zabrali Arabové z vnitrozemí. Kmen Qasim založil Ras al Khaimah, kmen Bani Yas Abú Dhabi a Dubaj. Kmen Qasim napadl britské lodě, protože zásobovaly zbraněmi jejich nepřátele – rod Al-Busaid z Maskatu. Oblast dostala název Pirátské pobřeží.

Cesta k vzniku dnešní podoby státu 

První smlouva místních šejků s Velkou Británií o dosazení jejich zástupce do Sharjahu pochází z roku 1820. V letech 1835 až 1892 byly uzavřeny další dohody, které měly usnadnit obranu Indie a zrušit otroctví. Oblast dostala název Pobřeží smluv. Poslední smlouva znamenala pro šejky zákaz styků a obchodu se zahraničím. Jako protislužbu získali britskou ochranu.

Od roku 1951 probíhalo vyjednávání mezi šejky o spolupráci, vývoji a nezávislosti emirátů. Do téže doby se datují první nálezy ropy v Perském zálivu. Ropa se začala ve Spojených arabských emirátech těžit od roku 1960 a hospodářství země se začíná rychle rozvíjet.

Dne 30. listopadu opustili Britové zemi, dva dny nato 2. prosince 1971 vznikají Spojené arabské emiráty.


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje