Mapa

Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Ras Al Khaimah, dovolená v arabském luxusu mezi mořem a horami

Břehy jednoho ze sedmi Spojených arabských emirátůRas Al Khaimah (Rás al-Chajma, dříve též Džulfar), omývají vody Perského zálivu v úseku, kde se již výrazně zužuje do Hormuzského průlivu. Jedná se o jedno z nejseverněji položených míst SAE. Z jeho stejnojmenné metropole to je kousek k ománským hranicím (exkláva Musandam), díky dálnici není daleko ani aglomerace Dubaje. Spojení se světem zajišťuje mezinárodní letiště.

Pláže v Ras Al Khaimah jsou plné sportu a zábavy

Oblast Ras Al Khaimah představuje spíše odpočinkovou stránku turistiky a je známá mimo jiné též každoročně pořádanými velbloudími závody, které přitahují značnou pozornost. Velkou výhodu představuje dobrá dostupnost Dubaje, krásné pláže a luxusní hotely s programem all inclusive. Klidnou dovolenou jako z pohádek tisíce a jedné noci se spoustou zážitků si tady užijete vy i celá vaše rodina.

Ras Al Khaimah proslul blankytným mořem, jako stvořeným ke koupání, i svými krásnými plážemi. Většinou je pokrývá světlý, často až bílý písek, zvolna klesají do vody a lemují je datlové a pomerančové plantáže. Jednotlivé plážové úseky od sebe oddělují kamenná mola. Díky pravidelné údržbě jsou čisté, nechybí servis v podobě lehátek a slunečníků, ani široká nabídka aktivit.

Další rekreační střediska poblíž Ras Al Khaimah

Využijte rozmanitou nabídku zábavy a aktivit v Ras Al Khaimah

Poznávací znamení Ras Al Khaimah tvoří několik rozlehlých lagun a zálivů s přístavem. Kolem nich se rozkládá vlastní město disponující kompletní infrastrukturou. Za nákupy můžete vyrazit například do velké obchodní galerie Al Manar Mall, na golfisty čeká Towers Links Golf Club a Al Hamra Golf Club. Prohlédnout si můžete perlovou farmu Suwaidi a muzeum slavného mořeplavce Ahmada ibn Mádžida, zdejšího rodáka. Na milovníky adrenalinu čeká nejdelší zipline světa a na dobrodruhy kurz přežití v divočině Bear Grylls Explorers Camp. Z dalších lákadel ve Spojených arabských emirátech neopomeňte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Ras Al Khaimah