Noord

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1AWG/13,272CZK

* průměrné teploty

Noord, dovolená na slunném severu

Městečko a rekreační středisko Noord zabírá nejsevernější výběžek Aruby a navazují na něj obce West Punt a Tierra Del Sol. Ze západní strany ho podél břehů Karibského moře lemuje prázdninový resort Palm Beach a laguna Bubaliplas. Začíná hned za dalším oblíbeným letoviskem Bubali a táhne se podél hlavní silnice č. 2, která směřuje do blízké metropole Oranjestadu a na mezinárodní letiště Queen Beatrix.

Jaké pláže vás čekají kolem Noordu

Dostatek hostů, příjemná, jenom lehce zvlněná krajina, vůně Karibiku a dostatek zábavy vytvořil z Noordu jedno z nejvyhledávanějších a nejrozvinutějších turistických center ostrova. Kromě infrastruktury a ubytovacích zařízení zahrnujících hotelové komplexy i vilkové areály se tady vyskytují četné mokřiny, saliny a kanály. Dovolenou si zde užijí především milovníci rušných a živých lokalit s řadou příležitostí k aktivnímu trávení volného času. Nejbližší pláž u Noordu představuje proslulá Palm Beach, která za svůj název vděčí hojným palmovým porostům. Zabírá mělký záliv a na jihu přechází přes malý mys do Eagle Beach, zatímco severním směrem na ni navazují menší pláže Malmok a Arashi. Dosahuje délky 3 kilometry, pokrývá ji jemný, bílý písek a do vody se noří velice zvolna (využít však lze i velká krytá mola). Zahrnuje vybavení slunečníky a lehátky, nechybí pestrá nabídka vodních sportů včetně windsurfingu.

Další rekreační střediska poblíž Noordu

Procházka Noordem a možnosti zábavy

Noord nabízí velmi dobrý servis v podobě obchodů a supermarketů, restaurací s rozmanitou gastronomií, sportovišť či půjčoven aut. Bary, kasina a kluby poblikávají svými neony především u pobřeží. V nejbližším okolí můžete využít golfové hřiště Tierra Del Sol, podívat se k opravenému majáku nebo pozorovat ptactvo v mokřinách Bubali Bird Sanctuary. Jako magnet na milovníky potápění působí potopený vrak německé obchodní lodi SS Atilla poblíž přístavu Malmok.

Během dovolené na Arubě určitě procestujte celý ostrov a nenechte si ujít např.:

  • Zoologickou zahradu Philip´s Animal Garden
  • Pevnost Fort Zoutman se zajímavou expozicí
  • Aruba Vacation Water Park, jediný akvapark Aruby

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Noord

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.