Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Ravda, klidná, hezká a finančně dostupná dovolená

Nevelké, v záři Slunečného pobřeží snadno přehlédnutelné letovisko Ravda se ukrývá na březích Černého moře na druhé, jihozápadní straně historického Nesebaru. Mezinárodní letiště u Burgasu je odsud vzdáleno zhruba 25 kilometrů. Západním směrem se ve vnitrozemí pomalu začínají rýsovat pahorky podhůří Staré Planiny.

Užijte si na plážích Ravdy

Ravda se pyšní pěknou polohou v prohřáté zátoce nedaleko stejnojmenného mysu. Bývalá obec se díky zájmu turistů dočkala rozkvětu a proměnila se v roztomilé rekreační středisko s krásnými plážemi a řadou sportovních příležitostí. Hodí se pro každého, kdo si nepotrpí na luxusní ubytovací komplexy a dovolenou chce pořídit za výhodných ekonomických podmínek. U Ravdy se nacházejí dvě hlavní pláže, obě velice pěkné, pokryté jemným pískem a zvolna se nořící do vyhřátých černomořských vod. Jedna se táhne severovýchodním směrem až ke čtvrti Aurelia, místy dosahuje šířky kolem 50 metrů a přerušuje ji pouze několik kamenných mol. Druhá, jižní pláž Užen Plaž Ravda, je kompaktnější, ale také mnohem menší a často i zcela zaplněná rekreanty.

Další blízká rekreační střediska:

Hrst tipů na výlety v Ravdě a okolí

V Ravdě najdete vše potřebné ke klidnému prožití své dovolené. V malém centru kolem ulice Pirin funguje řada obchodů a restaurací, připraveny jsou i supermarkety s potravinami, lékárny a prodejci suvenýrů. V sousedním Nesebaru je k dispozici poliklinika, pošta i bankomat. Na pobřeží nechybí nabídka nejrůznějších vodních sportů, půjčovna loděk a jiné aktivity. Chvíle volna můžete využít k cestě za atrakcemi v okolí, jako je:
  • přírodní rezervace Strandža kolem říčky Ropotamo,
  • fascinující skalní útvary Kamenný les kus od Varny,
  • křišťálové Pomorské jezero s léčivým bahnem a lázněmi,
  • starobylý Sozopol.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Ravda Village

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.