Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Kiten, dovolená v letovisku českému turistovi blízkém

V podstatě pouze pás pláží od sebe odděluje dvě stále populárnější letoviska Primorsko a Kiten. Nacházejí se v jižní části Bulharska, asi 50 kilometrů od velkého města Burgas. Díky krásnému černomořskému pobřeží, stále zdokonalované turistické infrastruktuře a řadě zajímavých výletních cílů v okolí se stala oblíbeným cílem rekreantů z celé Evropy.

Pláže v Kitenu pro vaši pohodu

Ani jedno z městeček za sebou nemá obzvlášť dlouhou historii, v minulosti tady žili spíše rybáři, využívající bohatství Černého moře. Dnes se tu ve velkém staví hotely a další zařízení podporující rozvoj cestovního ruchu. Nejvíce ho ovšem podporují velké pláže s mírným sklonem do vody, který si užijí hlavně děti. I vzhledem k velkému počtu Čechů v destinaci, jimž je uzpůsobeno též jazykové vybavení personálu, se tady rodiny se svými ratolestmi budou cítit jako doma.

Ze zmiňovaných písečných pláží je největší (délka 2 km) takzvaná Jižní pláž mezi Primorskem a Kitenem, ohraničená ústím řek Djavolska na severu a skalisky na jihu. Jen o něco menší je Severní pláž severně od Primorska. Další pěkné kusy pobřeží ideální pro slunění a koupání se táhnou v Kitenu – jedná se o pláže Atliman a Karagač. Všechny jsou čisté a solidně vybavené lehátky, slunečníky i občerstvovacími zařízeními.

Další rekreační střediska poblíž Kitenu

Tipy na zábavu v Kitenu a jeho okolí

Kiten i Primorsko disponují dostatečným množstvím obchodů, restaurací a dalších zábavních podniků. Najdete zde i důležité služby jako lékárna, banka či potravinové supermarkety. Velkým tahákem nejen pro nejmenší je primorský vodní park Akva Planet, na mládež čekají diskotéky, na dospělé bary a hospody, na sportovce tenisové kurty a nabídka mořských radovánek. Ovšem i v okolí letovisek najdete spoustu pěkných míst lákajících k návštěvě:

Zobrazit podrobné informace