Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Sveti Vlas, dovolená ničím nerušená

Poklidné černomořské letovisko Sveti Vlas (Svatý Vlas) docení zejména všichni, kdo během letní dovolené hledají nerušenou rekreaci mimo obvykle přelidněné turistické resorty. Městečko v podstatě navazuje na vedlejší Slunečné pobřeží, necelých 50 kilometrů to z něj je do správního střediska oblasti Burgasu a k jeho mezinárodnímu letišti.

Jaká je dovolená na malebných plážích Svatého Vlasu

Sveti Vlas nabízí klid uprostřed starobylého městečka, jemuž ve středověku vévodil stejnojmenný klášter. Nachází se zde několik menších hotelů a penzionů s vynikajícím servisem, u nichž naleznete i četné možnosti sportovního vyžití a rozličných animačních aktivit. Spokojena bude celá rodina. Vždy čisté a upravené pláže s vesměs kompletním turistickým zázemím ve Svatém Vlasu jsou vhodné též pro nejmenší, a to zejména díky pozvolnému vstupu do moře a řadě dětských hřišť v dosahu. Pokud zatoužíte po rušnějším místě, vydejte se do nedalekého Slunečného pobřeží, kde kromě nekonečných a komfortních pláží objevíte i dva obrovské akvaparky a další oblíbené atrakce.

Další blízká rekreační střediska:

Co dělat na dovolené v letovisku Sveti Vlas

Křivolaké uličky ve Svatém Vlasu jsou jako stvořeny k romantickým procházkám. Ukrývají stylové kavárničky a restaurace s vyhlášenými bulharskými specialitami, útulné obchůdky se suvenýry a několik bazarů a tržnic, v nichž nakoupíte i oblečení nebo potraviny. Během svého pobytu rozhodně neváhejte prozkoumat i okolí letoviska. Celá oblast se pyšní dlouhou a bohatou historií, která zde zanechala mnoho nevšedních svědků, ale také ojedinělými přírodními krásami. K nejproslulejším zajímavostem bezesporu náleží:
  • starobylé trácké město Nesebar (UNESCO),
  • křišťálové Pomorské jezero s léčivým bahnem a lázněmi,
  • historická perla Sozopol,
  • atrakce Burgasu jako etnografické muzeum, Mořský park nebo arménský kostel.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Svatý Vlas