Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Čajka, prázdninový ráj zalitý sluncem a osvěžený mořem

Jako Čajka se označuje část věhlasného bulharského letoviska Zlaté Písky, přibližně vymezená přístavištěm Kavaklar na jihu a víceúčelovým areálem hotelu Sport Palas na severu. Pozor, nezaměňovat s pláží stejného jména u rekreačního střediska Bjala! Zde se jedná o oblast kolem bývalého odborářského rekreačního zařízení, dnes ovšem značně zrekonstruovaná a rozšířená o velké množství dalších ubytovacích objektů. Do Varny je to odsud zhruba 15 kilometrů po hlavní silnici.

Pláže v Čajce, to je prázdninová pohoda

Čajka se táhne ve stráních zhruba 2 kilometry podél černomořského pobřeží a jeho vyhlášené písečné pláže, zvolna se svažující do vody. Ve spojení s dobrou turistickou infrastrukturou představuje příjemnou alternativu k prožití pohodové celorodinné dovolené, obzvláště s menšími dětmi. Vyhlášené, až sto metrů široké písečné pláže Zlatých písků lemují břehy Černého moře, kromě několika drobných přerušení v podobě kamenných mol, v délce mnoha kilometrů. Stejné to je i kolem Čajky, včetně solidního vybavení pláží lehátky, slunečníky, sprchami, toaletami a stánky s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Čajky

Proč se vydat na dovolenou do Čajky

Rozhodnete-li se pro prázdniny v Čajce, počítejte s širokým a pestrým výběrem gastronomických provozů, obchodů a dalších služeb. Hodně z nich patří k hotelům, jiné vyrostly samostatně a společně s četnými vilkami a všudypřítomnou vegetací vytvářejí rušnou atmosféru. Najdete tady diskotéky, kluby i bary, hospody a restaurace rychlého občerstvení, butiky i supermarkety, lékárny a banky, sportoviště či dětská hřiště. Stačí si jen vybrat! Vypravte se i dalším zajímavým výletním cílům v okolí Čajky:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Zlaté Písky/Čajka

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.