Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Sv. Konstantin, dovolená s konstantně příznivými podmínkami

Lázeňský resort Svatí Konstantin a Helena (česky též Svatý Konstantin a Helena nebo Sv. Konstantin a Helena, bulharsky Sveti Konstantin i Elena) leží u severní části černomořského pobřeží v Bulharsku. Jedná se o první středisko severovýchodně od Varny, na jejíž předměstí těsně navazuje. Centrum města se nachází asi 10 kilometrů daleko (mezinárodní letiště dvakrát více), ovšem díky četným autobusovým linkám, dálnici a rychlostním silnicím se k němu snadno dostanete.

Pláže, koupání a sport ve Sv. Konstantinu

Malebný Sv. Konstantin, do roku 1990 nazývaný Družba, patří k prvním letoviskům bulharského pobřeží. Leží v mírném, zeleném svahu, který přetíná rušná hlavní silnice, za níž v minulosti vyrostla městská zástavba. Charakter tohoto malého, útulného a tak trochu exkluzivního letoviska ovlivňuje přítomnost termálních pramenů s teplotou 40 až 60 °C. Hotely pro celou rodinu se rozkládají především v pobřežní oblasti u Černého moře. Takřka celé svatokonstantinské pobřeží slouží k rekreačním účelům. Přirozeně i s pomocí umělých překážek se člení na několik pláží pokrytých žlutým pískem a většinou zakončených kamenitými plotnami pro lepší vstup do vody. Obvykle na nich nechybí lehátka, opalovací terasy, slunečníky a nabídka vodních sportů v čele s vodním lyžováním a surfováním. Krásnou a čistou pláž v přírodním prostředí objevíte u blízké pevnosti.

Další rekreační střediska poblíž Sv. Konstantina

Tipy na aktivity kolem letoviska Sv. Konstantin

Městečko Sv. Konstantin disponuje slušným vybavením včetně restaurací, všudypřítomných stánků se suvenýry a služeb lékaře. Během procházek v nenáročném terénu musíte navštívit místní ekopark, zbytky pevnosti, blízký zámek Evksinograd a nevelký klášter, který dal místu jméno. K prohlídce lákají i další atrakce blízkého a širokého okolí:

Zobrazit podrobné informace