Byala

Mapa

Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Bjala, klidný dovolenkový kout Bulharska

Šarmantní letovisko a nevelké městečko Bjala (Byala) objevíte téměř přesně na půli cesty mezi dvěma velkými bulharskými přístavy Varna (na severu) a Burgas (na jihu). V obou městech se též nachází mezinárodní letiště. Pohoří Stara Planina tady končí, pokrývají ho políčka, sady a vinice a pomalu se svažuje do vod Černého moře.

Rodinná atmosféra a romantické pláže v Bjale

Bjala nabízí zejména řadu menších, avšak komfortních hotelů a rodinných penzionů s vysokou úrovní služeb a turistického komfortu. Její historie sahá až do starověku, ve středověku za turecké nadvlády se nazývala Akdere, současná prosperita souvisí s rozvojem turistického ruchu v 70. a 80. letech minulého století.  Letní dovolenou si zde užijí zejména milovníci poklidné relaxace mezi azurovým mořem a úrodnou krajinou. Pobřeží podél Bjaly tvoří zhruba 2 kilometry dlouhá písečná pláž. Přestože její šířka nepřesahuje 30 metrů, vždy si na ní najdete klidné místo k odpočinku. Řadu úseků doplňuje vybavení lehátky, slunečníky a dalším rekreačním servisem. Sestup do moře je téměř všude velmi pozvolný, proto zapomeňte na obavy o své ratolesti.

Další rekreační střediska poblíž Bjaly

Kultura, památky a zábava v Bjale

Centrum v Bjale protínají uličky s útulnými kavárnami a restauracemi s vyhlášenými pochoutkami bulharské kuchyně. Nechybí bary, stylové obchůdky se suvenýry a několik bazarů. Samozřejmostí je pošta, lékárna, bankomat a minimarkety. Z Bjaly, proslulé vinařské oblasti, pochází jedna z nejznámějších bulharských značek Dimjat. Nedaleko se rozkládá archeologická lokalita Sveti Anastas. Během svého pobytu byste rozhodně neměli minout ani:

Zobrazit podrobné informace