Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Lokva Rogoznica, dovolená s krásnou vyhlídkou na Jadran

Menší letovisko Lokva Rogoznica se rozkládá na svazích Omišských Dinárů nad vodami průlivu Brački kanal v Dalmácii. Za ním se z Jadranského moře vypíná ostrov Brač, nejbližšími obcemi v okolí jsou přímořské Mimice, Čelina a Nemira, ale i vnitrozemská Svinišće dostupná stezkou přes hory. Po silnici Jadranská magistrála to je do západně ležícího města Omiš necelých 10 kilometrů, do jihovýchodně položené Makarské skoro třikrát více.

Lokva Rogoznica a její líbezné pláže

Lokva Rogoznica představuje klidné letovisko skládající se z rekreační zóny přímo u břehů Jadranu a z původní obce v nadmořské výšce asi 300 metrů pod vrcholy Kula a Golo Brdo. K hlavním devizám patří parádní koupání u čistého moře, množství sportovních a jiných aktivit i spousta zajímavých míst v širokém okolí. Pozor na prudké stoupání zdejšího terénu, které nemusí být pro některé klienty zcela vhodné.

Pobřeží u Lokvy Rogoznici vyplňuje několik malých pláží pokrytých oblázky, sem tam vyzdobených velkými kameny a svižně se nořících do chladné jadranské vody. Četné borové háje vždy poskytují dostatek blahodárného stínu. Zvláštní oblíbě se těší plaža Čamac u nevelké jachetní mariny vedle silničního tunelu.

Další rekreační střediska poblíž Lokvy Rogoznice

Co dělat v Lokvě Rogoznici

Lokva-Rogoznica.jpgVíska Lokva Rogoznica poskytuje pouze základní turistickou vybavenost čítající restauraci, bar, prodejnu potravin a poštovní schránku. Více zábavy, obchodů či sportovišť najdete v okolních letoviscích a hlavně ve městech Omiš a Makarska. Výhodná poloha Lokvy Rogoznice nahrává všem horským turistům i milovníkům výletů za poznáním. Vyzkoušejte např.:

  • Divoké údolí řeky Cetiny s vodopádem Gubavica
  • Historické památky dalmatské metropole Splitu
  • Plavbu na ostrovy Hvar a Brač (se slavnou pláží Zlatni rat)

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Lokva Rogoznica

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.