Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Dovolená Bol na ostrově Brač je vaše trefa do černého

Populární rekreační středisko Bol se nachází na jižním pobřeží chorvatského ostrova Brač. Z pevniny je nejlépe dosažitelný trajektem mezi dalmatskou metropolí Splitem a přístavem Supetarem. Na dohled, za hladinou Jaderského moře, se táhne další známý ostrov Hvar, směrem do vnitrozemí se zvedá nejvyšší zdejší bod Kadujno brdo (734 metrů). Svým východním okrajem se Bol přibližuje k Makarské riviéře.

Slavná pláž v Bolu

Brač je třetím největším chorvatským ostrovem a své hosty si získává především krásnými plážemi, jedinečnou krajinou krasového původu, kvalitním ubytováním a řadou příležitostí k zábavě. Pro svou pohodovou, rodinnou atmosféru vyhledávají zvláště zájemci o ničím nerušenou, klidnou dovolenou. Nejlépe se tady budou cítit hosté s malými i většími dětmi, sportovně založení jedinci i starší ročníky.

Jestli je pro Bol, a vůbec pro celý Brač něco typické, potom je to jedině Zlatni rat, nejslavnější a nejfotografovanější pláž celého Chorvatska. Do teplého Jadranu svým jedinečným způsobem zabíhá jenom kousek od letoviska, pokrývá ji hrubý písek s příměsí kamínků a nabízí četné služby včetně dozoru plavčíka. Pozor však, často bývá poměrně zaplněná. Okolí naštěstí poskytuje spoustu dalších plážiček a romantických zátok uprostřed skalnatých břehů.

Další rekreační střediska poblíž Bolu

Sportujte, nakupujte, bavte se na Brači

Bol-1.jpg

Společenský život se v Bolu soustřeďuje hlavně kolem jachetního přístavu. Tady se dobře najíte v restauracích jako Taverna Riva nebo Vagabundo, je zde otevřeno hodně obchůdků, kaváren, ale také lékáren, bankomatů, pošta a jiné služby. Kulturní nabídka zahrnuje letní kino a různé zábavné produkce. Na pobřeží si určitě vyberete z pestré palety vodních sportů.

V Bolu a jeho blízkém i širokém okolí nevynechejte:

  • Úžasný skalní klášter Blaca z konce středověku
  • Dračí jeskyně kousek od Murvice
  • Velké město Split s Diokleciánovým palácem a dalšími památkami
  • Starobylý Trogir, součást dědictví UNESCO

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Brač - Bol

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.