Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Banjol, dovolená v klidu a pohodě na Rabu

Na jižním, členitějším pobřeží ostrova Rab se nachází městečko Banjol. Z jedné strany na něj navazuje zdejší administrativní centrum Rab, z druhé další turistické centrum Barbat na Rabu. Výhledu na otevřený Jadran brání úzký ostrůvek Dolin. K trajektovému přístavišti Mišnjak na východě je to odsud po silnici asi 8 kilometrů, k přístavu Lopar na severu zhruba 14 kilometrů.

Pláže Banjol slibují perfektní prázdniny

Banjol se rozkládá přímo pod vrcholem Kamenjak (408 m n. m.), nejvyšším bodem hlavního ostrovního masivu. Lze k němu dojít (dojet) po úzké silničce a pokochat se výhledem na chorvatskou pevninu s národním parkem Velebit. Krajina v kopcích je holá a kamenitá, zato u jadranských břehů ji pokrývají četná políčka a lesíky. Pobyt v Banjolu si užijí všichni milovníci pohybu, sportu, výletů a vůbec aktivně prožité dovolené.

Mělké zátoky Padova I. až III. umožňují vynikající koupání především pro děti, seniory a neplavce. Zdejší pláže jsou stejně jako ve většině Chorvatska úzké a kamínkové, pyšní se však atypicky mírným klesáním mořského dna. Voda je průzračně čistá, vybavení dostačující (včetně mnoha plastových a nafukovacích atrakcí pro děti) a navazující servis (občerstvení, hřiště, toalety) na úrovni. Lodí nebo člunem se lze vypravit i do zátočin s romantickými plážičkami západně od letoviska Suha Punta.

Další rekreační střediska poblíž Banjolu

Banjol a tipy na zábavu i poznání

Banjol-ostrov-Rab.jpgBanjolským hostům jsou k dispozici všechny základní služby zahrnující restaurace, kavárny, bary, obchůdky i čerpací stanici. Po nenáročné procházce Banjolem se navíc dostanete do hned vedle ležícího města Rab s další infrastrukturou. Skvělé podmínky zde najdou příznivci vodních sportů, potápění a šnorchlování, ale i turistiky, jízdy na kole či krátkých procházek po okolí – ke zřícenině Sveti Damjan to je asi 1 kilometr mírného stoupání. Kdo chce blíže poznat další zajímavavosti Kvarneru, měl by:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Banjol/ostrov Rab

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.