Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Mali Lošinj, dovolená mezi piniovými háji, delfíny a plážemi

Oblíbené rekreační středisko Mali Lošinj je zároveň největším i hlavním městem ostrova Lošinj, který plynule navazuje na největší chorvatský ostrov Cres v Kvarnerském zálivu. Zhruba 10tisícová lošinjská metropole se nachází v jeho jižní části, rozložená kolem stejnojmenné, hodně protáhlé zátoky. Vzhledem k úzkému a členitému profilu ostrova ji Jaderské moře obklopuje prakticky ze všech stran.

Zdravé lenošení na plážích Lošinje

Četnými lesy obklopený Mali Lošinj si dlouhodobě udržuje status jednoho z nejpopulárnějších klimatických lázeňských letovisek. Ve velké části roku se sem jezdí za ozdravnými pobyty, zaměřenými na léčbu poruch imunity, astmatu a alergie. Skvěle si tady odpočinou i všichni ostatní milovníci klidu, koupání, sportovních aktivit a výletů do pěkné přírody.

Okolí Maliho Lošinje překypuje množstvím krásných pláží. Mezi ty, které stojí skutečně za to, se řadí kamínkové Poljana, Sunčana a Veli Žal, všechny tři oceněné za svou kvalitu mezinárodní Modrou vlajkou. Hodně rekreantů se soustřeďuje i u zátočiny Čikat. Na povrchu kombinuje oblázky s hrubým pískem, nepříliš rychle se noří do azurového Jadranu a vstup do něj usnadňují dlouhá betonová mola. Nechybí ani občerstvení, půjčovna sportovních potřeb a další zařízení. Na zájemce též čekají kamenité pláže sveti Martin či Kadin i naturistická pláž.

Další rekreační střediska poblíž Maliho Lošinje

Velký Mali Lošinj a jeho turistické magnety

Mali-Losinj.jpg

Mali Lošinj je nejlidnatějším městem ze všech, které se nacházejí na chorvatských ostrovech. Tomu odpovídá i rozsah jeho infrastruktury a množství i kvalita turistického vybavení. Zvláště kolem velkého, rušného přístavu a v navazujících uličkách najdete bezpočet restaurací, obchůdků a dalších služeb.

Na sportovce čeká škola potápění, jachtingu a windsurfingu, koná se tady tenisový turnaj a mezinárodní regata. Kolem města vedou značené cyklostezky, k dispozici je minigolf. Nejen děti ocení nově otevřený akvapark.

Co ještě podniknout ve městě Mali Lošinj a jeho okolí?

  • Navštívit archeologické muzeum v paláci Kvarner se vzácnou antickou sochou atleta Apoxyomena.
  • Prohlédnout si výstavní „kapitánské“ domy v centru.
  • Plavit se na ostrůvek Susak s vinohrady a četnými lokalitami k potápění.

  • Zpět na přehled informací o Kvarneru a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace