Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Nemira, idylická dovolená na kouzelném pobřeží

Asi 3 kilometry jižně od významného dalmatského města Omiš leží menší letovisko Nemira. Východně od něj najdete další turistické obce Stanići a Čelina, za 6 kilometrů širokým průlivem Brački vystupuje z Jaderského moře třetí největší chorvatský ostrov Brač. Směrem do vnitrozemí terén prudce stoupá k vrcholku hory Kula (863 m n. m.), za kterou teče malebným údolím řeka Cetina. Na letiště u Splitu je to odsud po jadranské pobřežní magistrále asi 50 kilometrů.

Nemira a její pěkné pláže

Nemira se rozkládá v horském svahu s porostem borovic, pod kterým se ukrývají jednotlivá ubytovací zařízení. Jedná se o klidné středisko ve velmi vyhledávané turistické oblasti. Jeho výhodu představuje blízkost (dokonce i pěší) rušného města Omiš s mnoha možnostmi aktivního trávení volného času. Na své si tady přijdou rodiny s malými dětmi i senioři.

Nemira nabízí celkem čtyři pláže s celkovou délkou 800 metrů. Povrch mají z drobných oblázků a často jsou díky pozvolnému vstupu do křišťálově čisté vody vhodné i pro děti. Jedna z nejhezčích je pláž v zátoce Malá Luka, stojí však za to vyzkoušet i pláž v letovisku Stanići. Nechybí nabídka vodních sportů – můžete jezdit na banánu, půjčit si vodní skútr nebo loďku.

Další rekreační střediska poblíž Nemiry

Tipy na aktivní pobyt v Nemiře

Nemira.jpgVětšinu služeb (včetně lékařské služby) zajišťuje město Omiš, ovšem i Nemira skýtá řadu restaurací, barů a obchůdků. V kopcích nad letoviskem vede spousta turistických stezek s dalekými výhledy, vystoupat se dokonce dá i na Kulu. Rozhodně si nenechte ujít plavbu za atrakcemi Brače v čele s pláží Zlatni Rat. K dalším zajímavostem Dalmácie, na které byste měli pamatovat a vyrazit za nimi, patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Nemira

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.