Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Brela, symbol perfektní dovolené u Jadranu

Atraktivní turistické letovisko Brela se skví pod prudkými, bělostnými vrcholy pohoří Biokovo na severním začátku slavné Makarské riviéry. Několik kilometrů široký průliv Jaderského moře ho odděluje od ostrova Brač, z jihu se k němu těsně přimyká další vyhlášené středisko Baška Voda. Mezinárodní letiště Zračna luka Split je asi 100 kilometrů daleko.

Nabídky pláží kolem Brely

Dalmatské rekreační centrum Brela, to jsou kamínkové pláže podél Jadranu, mírné svahy pod úchvatnými srázy Biokova a stín hustých borovicových lesů zklidňující červencové pařáky. Shrnuto a podtrženo: co víc si od pohodové rodinné dovolené přát?! A chcete-li své prázdniny prožít o poznání aktivněji, můžete vyrazit do hor, věnovat se vodním sportům či výletům do širokého okolí.

Právě u Brely si užijete jednu z nejlepších pláží celého Chorvatska, slavnou Punta rata (nebo také Dugi rat). Tento kamínky pokrytý kus pobřeží s úžasnými panoramaty hor a pomalým klesáním do křišťálově čisté vody uchvátí nejen vaše děti, vždyť magazín Forbes ho vybral do desítky nejhezčích na světě. Příliš pozadu svou krásou nezůstává ani pláž Berulia s jeskyní Medvidina, kde ještě před několika desítkami let žila kolonie vzácného tuleně středomořského.

Další rekreační střediska poblíž Brely

Několik nápadů pro váš aktivnější pobyt v Brele

Brela.jpg

Dostatečně vybavená turistická oblast Brela disponuje všemi druhy potřebných služeb. Ve spojení se sousedním střediskem Baška Voda tady najdete nespočet obchodů včetně supermarketů, gastronomických provozoven různých velikostí a základního servisu jako banky, lékárny a autopůjčovny. Velké hotely zajišťují v průběhu hlavní sezóny bohatý kulturní a společenský program.

Užijte si prázdniny v Brele naplno a zkuste:

Zobrazit podrobné informace