Kaštela

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Kaštela, dovolená jako v sedmém nebi

Kaštela je souhrnné označení sedmičky obcí se stejným jmenným základem Kaštel, které časem srostly v jeden celek. Celá Kaštela má délku asi 7 kilometrů a táhne se podél jadranských břehů mezi historickými klenoty Trogir (na západě) a Split (na východě). Nad celkem rovinatým pobřežním pásem se zvedá pohoří Kozjak s vrcholy až přes 700 metrů (Veli vrj). Hned vedle města se nachází splitské letiště.

Pláže kolem Kaštely stojí za vyzkoušení

Oblast Kaštely je hustě osídlena (kolem 40 tisíc obyvatel) a dobře se v ní cítí milovníci rušných letovisek. Její okolí tvoří úrodná země s četnými zemědělskými políčky. Hustý silniční provoz se soustřeďuje za město, aby nerušil v centrech jednotlivých čtvrtí: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac.

Pobřeží v mírném oblouku kaštelského zálivu s řadou pláží se také nazývá Kaštelská riviéra. Díky své návaznosti na městskou zástavbu jsou pláže velmi dobře vybaveny (pronájem lehátek se slunečníky, občerstvení, vodní sporty, jízda na nafukovacích matracích nebo na skútru, potápěčská střediska atd.). K nejhezčím plážím, většinou celkem úzkým a s povrchem z drobných oblázků, patří Bile (zásluhou pozvolného vstupu do vody je vhodná pro děti), půlkilometrová Plaža Paičevo, Nehaj či Divulje.

Další rekreační střediska poblíž Kaštely

V Kaštele zažijete dotek starověku a další atrakce

Kastela.jpgKaštela je k turistům svým kvalitním a rozsáhlým vybavením velice přívětivě nakloněna. Najdou zde dostatek restaurací, obchodů se zbožím běžné potřeby, lékárny, ale i různá sportoviště a parky. Vše ostatní navíc nechybí v sousedním Splitu, kam jezdí hustá veřejná doprava.

Jednotlivé části Kaštely nabízejí spoustu historických staveb, koná se tu pravidelně Kaštelské kulturní léto a v srpnu ulice obarví karneval. Přírodní památku tvoří 1 500 let staré olivovníky v části Kaštel Štafilič. V blízkém Solinu se ukrývají pozůstatky starověkého města Salona.

Kdo touží pobyt v Chorvatsku naplnit poznáváním zajímavých míst, může vyzkoušet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kaštela

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím