Aktivity a zábava Kvarner

Oblast Kvarneru je dobře připravena na všechny věkové kategorie turistů a každý si tady najde to své. Inspirujte se nejprve v našem stručném přehledu, a poté i na vlastní kůži.

Za sportem a pohybem do vody i na souš Kvarneru

Základem sportovní nabídky v Kvarnerském zálivu jsou pochopitelně vodní sporty. Můžete holdovat potápění a šnorchlování (zvláště v okolí Rabu), jachtingu, rybolovu, různým adrenalinovým aktivitám i plavání. Větší hotelové komplexy poskytují hřiště, posilovny a půjčovny sportovního vybavení. K dispozici jsou také kurty na tenis a na beach volejbal, bazény a cyklostezky (např. na Krku, Cresu i ve vnitrozemí).

Poznejte přírodu Kvarneru

Největší bohatství kvarnerské přírody můžete obdivovat ve trojici národních parků Risnjak, Severní Velebit a Plitvická jezera (zároveň součást UNESCO). Do všech se od pobřeží dostanete maximálně za hodinu a půl jízdy autem.

Kvarner-Na-kvarnerskem-pobrezi-si-uzijete-spoustu-zabavy.jpg

Kam se v Kvarnerském zálivu vydat za zábavou

Budete-li se během dovolené v oblasti Kvarneru nudit, vypravte se do některého z muzeí, akvárií či vodních parků. Neoslní vás sice svou pompézností, určitě v nich však prožijete pěkné odpoledne plné zábavy a poznání. Zajímavá místa zahrnuje ostrov Krk, Mali Lošinj i město Rijeka.

ZÁBAVNÍ PARKY KVARNERU

Název Lokalita Zajímavost

Akvapark Čikat

Mali Lošinj

Jediný vodní svět v Kvarneru

Miomirisni otočni vrt

Mali Lošinj

Zahrada

Mořské akvárium

Baška

Zahrnuje i sbírku mušlí a šneků

Mořské akvárium

Crikvenica

30 akvárií, 100 jadranských druhů

Mořské akvárium

Krk

Včetně oddělení plazů

Přírodopisné muzeum

Rijeka

Jeho součástí je botanická zahrada

Co navštívit na Krku a dalších místech Kvarneru

Na milovníky historie a architektury čeká především centrum Rijeky s antickým obloukem, hradem Trsat či barokním chrámem sv. Víta. Ostrůvek Košljun v Punatské zátoce na ostrově Krk ukrývá františkánský klášter, kostel Zvěstování Panny Marie či sv. Bernardina Sienského.

Nakupování a utrácení během dovolené v Kvarneru

Dobře nakoupit, obzvláště tradiční chorvatské zboží, lze v menších obchůdcích i v supermarketech. V krajském městě Rijeka byly v nedávné době vybudovány nové hypermarkety, za vidění však stojí také městské tržiště mezi ulicemi Verdieva a Ivana Zajca.

Na Kvarneru je veselo ve dne, v noci

Celé kvarnerské pobřeží je v letoviscích doslova obsypáno nejrozmanitějšími zábavními podniky. Zajít můžete do baru, vinárny, restaurace i na diskotéku – k vyhlášeným se řadí například diskokluby Retro a Flash v Crikvenici. Ve stejném letovisku se koncem srpna pořádná slavnost Rybářský týden. Přečtěte si také, kdy se slaví chorvatské státní svátky.