Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Crikvenica, dovolená a rekreace s léčivými účinky

Vyhlášené lázeňské a přímořské letovisko Crikvenica se nachází v srdci takzvané Crikvenické riviéry, táhnoucí se v oblasti Chorvatského přímoří od Jadranova na severozápadě až po Selce na jihovýchodě. Ve vzdálenosti asi 5 kilometrů se přímo naproti středisku zvedá z Jadranského moře oblíbený ostrov Krk, dostupný silnicí přes most u obce Kraljevica. Velké chorvatské město a přístav Rijeka je zhruba půl hodiny cesty autem daleko.

Pláže a zdravý vzduch Crikvenice jsou skvělou kombinací

Kvarnerské městečko Crikvenica má za sebou dlouhou rekreační historii sahající hluboko do 19. století. Za tu dobu se vyprofilovalo do podoby přímořských klimatických lázní. Tomu odpovídá hojnost zeleně v četných parcích, upravené promenády a zásluhou kopců Velika Kapela i příjemné podnebí. Nechybí léčebné ústavy zaměřené na léčbu mořskou vodou v čele s rehabilitačním komplexem Thalassotherapia. Již v předválečné éře si Crikvenici oblíbili českoslovenští klienti a Češi sem rádi jezdí dodnes.

Nádherné pláže patří plným právem ke chloubám Crikvenice, jelikož říčka Dubračina sem ve svým nánosech přinesla spoustu jemného písku. Největší z nich se jmenuje Gradska plaža, zvolna se noří do křišťálově čistého Jadranu a je hotovým potěšením pro děti i dospělé. Díky upravenému vstupu do vody si ji užijí i pohybově postižení. Její povrch tvoří z části oblázky a z části písek. Ve spojení s kompletními službami, dozorem plavčíka, zdravotnickou ošetřovnou, dětským hřištěm a dalším servisem si ocenění Modrou vlajkou za kvalitu zasluhuje plným právem.

Další rekreační střediska poblíž Crikenice

V Crikvenici, tam to žije!

Crikvenica.jpg

Kromě plné turistické vybavenosti hotely, restauracemi, obchody, bankomaty, poštou, lékárnou či supermarketem nabízí Crikvenica množství rozmanitého povyražení. Sportovci se mohou věnovat potápění, windsurfingu a jachtingu, k dispozici jsou tenisové kurty i hřiště na plážový volejbal.

Noční život tepe v mnoha klubech, vinárnách a diskotékách, na konci srpna se pravidelně organizuje „Rybářský týden“, v průběhů celé sezóny jsou na programu četná kulturní vystoupení. Specialitu Crikvenice představuje pestrobarevné „Akvárium“ prezentující život pod hladinou Jadranu i jiných moří.

Inspirujte se a během dovolené v Crikvenici taktéž vyzkoušejte:

  • plavbu na Krk a přilehlé ostrovy,
  • procházku po „Cestě zamilovaných“ ke zřícenině Badanj,
  • promenádní cestu Lungo mare do Selce,
  • výšlap do prvních kopců pohoří Velika Kapela,
  • túru národním parkem Risnjak,
  • návštěvu obce Bribir se středověkým hradem.

Zobrazit podrobné informace