Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Malinska, dovolená pro milovníky klidné relaxace

K nejdůležitějším oblastem rekreačního ruchu na Krku patří bezesporu Malinska na severozápadním pobřeží ostrova. Rozkládá se u zátoky zaljev Malinska mezi stejně vyhlášenou Njivicí na severu a řadou letovisek na západě (Porat a Vantačići), s výhledem na velká města Kvarnerského zálivu jako Rijeka a Opatija. Je to odsud blízko k rozlehlé zátoce Klimno, k jezeru Ponikve i do metropole Krk (asi 12 kilometrů).

Zkuste nejhezčí pláže Malinské

Minulost letoviska Malinska je stejně jako u řady jiných v Chorvatsku spjata s rybářstvím, současnost zcela podléhá požadavkům turistiky a pobytu u moře. Okolí obce charakterizuje rovina porostlá četnými borovými lesy, mezi nimiž najdete množství zahrad, ovocných sadů a malých políček. Příjemná krajina, dlouhé jadranské pobřeží a výtečná vybavenost z ní dělají oblíbený cíl dovolené všech věkových skupin se zájmem o klidný odpočinek i rozmanitou zábavu.

Pro Malinskou jsou typické menší pláže s oblázkovým povrchem, stínem z blízké vegetace a kamennými deskami k opalování a k usnadnění přístupu do vody. Za nejlepší lze považovat pláž Rupa, nejen kvůli Modré vlajce, kterou získala za svou kvalitu – disponuje dozorem plavčíka, lehátky se slunečníky, hracími prvky pro děti a dalším servisem. Ujít byste si neměli nechat ani koupání na plážích Malinska, Haludovo nebo Draga.

Další rekreační střediska poblíž Malinské

Tipy na zábavu v Malinské

Malinska.jpgZvláště pobřežní úsek mezi oběma přístavišti doslova kypí nabídkou gastronomických podniků, obchůdků a jiné infrastruktury (banka, lékárna, pošta, tržnice atd.). Léto v Malinské probíhá ve znamení slunce a společenských akcí jako lidová slavnost Sveti Apolinar (vždy 23. 7.), oslava Fešta Malinskarska noć (koncem července) a festival lidových písní a tanců (první srpnová neděle).

Chcete-li více poznat ostrov Krk a kvarnerský region, neopomeňte:

Zobrazit podrobné informace