Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Lembongan, dovolená na ostrově skal a pláží

Ostrov Lembongan tvoří nejsevernější, nejzápadnější a především nejpopulárnější část souostroví Nusa Penida. Tvoří ho ještě o trochu menší Nusa Ceningan (spojený mostem) a mnohem větší, hlavní ostrov Nusa Penida. Celé souostroví vystupuje z Lombockého průlivu v Indickém oceánu asi 20 kilometrů východně od balijské metropole Denpasaru. Jen o pák kilometrů dále opačným směrem se zvedá další význačný turistický ostrov Lombok.

Divoké pláže Lembongan jsou pro malé i velké

Lembongan-(1).jpgNa ostrově o rozloze zhruba 10 kilometrů čtverečních žije několik tisíc stálých obyvatel, soustavně doplňovaných neustávajícím přílivem rekreantů. Sever ostrova pokrývají rozsáhlé mangrovové porosty, západ je nejvíce osídlený a podél východního pobřeží probíhá zoogeografická Wallaceova linie mezi asijským a asijsko-australským ekosystémem. Největší turistickou atraktivitou se pyšní jih Lembonganu s nádhernými plážemi a dramaticky rozeklanými vápencovými útesy. Typickou pláž na Lembonganu, jako např. 100 metrů dlouhou Sandy Bay Beach, lemují divoce vyhlížející skaliska a pokrývá jemný, světlý písek. Na většinu z nich navazují ubytovací komplexy zajišťující základní plážový servis, doprovázený vždy širokou nabídkou občerstvení a půjčoven sportovního náčiní. Skvělé koupání a relaxaci si užijete také na Dream Beach, Mushroom Beach, Tamarind Beach či na několik kilometrů dlouhé Lembongan Beach na severozápadě.

Další rekreační střediska poblíž Lembonganu

Surf, potápění, útesy a jiná zábava na Lembonganu

Ostrov poskytuje všechny důležité služby včetně banky, pošty a zdravotního střediska, nechybí dostatek restaurací ani obchodů. Při procházce Lembonganem natrefíte na řadu tržnic, náboženských svatyň a potápěčských center. Nejvíce pozornosti přitahují vyhlídky z útesů na jihu v čele s „Bazénem smrti“ a s „Modrou lagunou“ na Nusa Ceninganu. Na skvělé podmínky se můžou těšit milovníci surfování.

Využijte blízkosti Bali a navštivte exotické zajímavosti tohoto nejproslulejšího indonéského ostrova:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Ostrov Lembongan

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.