Singaraja

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Singaraja, dovolená v pulsujícím městě

Druhé největší ostrovní město Singaraja se rozkládá na severu Bali u břehů Indického oceánu. Ze všech tří stran ho lemují předměstí jako Penarukan, Desa Panji či Lovina a směrem do vnitrozemí se nad ním zvedá úchvatný vulkanický kužel Gunung Pohen (2 063 m n. m.). Na opačné straně, 80 kilometrů jižněji, leží metropole Denpasar.

Jaké pláže nabízí Singaraja

Singaraja.jpgSingaraja (v indonéštině „Lví král“) byla hlavním městem významné části kolonie Nizozemská východní Indie v letech 1849 až 1953. Dnes se jedná o centrum severního okresu Buleleng a rozsáhlou aglomeraci, kterou obývá kolem 100 tisíc lidí. Dovolená tady nadchne všechny milovníky rušných ulic, rozsáhlé infrastruktury, ale i relaxace na dlouhých plážích. Hlavní pláž v Singaraji se táhne v délce asi 1 500 metrů od ústí místní říčky východním směrem až k okraji města. Pokrývá ji tmavý sopečný písek a zvolna se noří do vody. Upravené a čisté úseky však na ní najdete pouze u větších ubytovacích komplexů, které zároveň nabízejí lehátka, slunečníky, občerstvení a jiné služby.

Další rekreační střediska poblíž Singaraji

Zábava na toulkách Singarajou

Ulice v centru města překypují obchůdky, prodejnami se suvenýry a minimarkety. Velká tržnice s ovocem a zeleninou (Pasar Anyan) funguje u třídy Pramuka. Samozřejmostí jsou restaurace, banky, pošty a ostatní vybavení. Za vidění stojí velký chrám Pura Jagat Natha a Gedong Kirtya ukrývá jedinou knihovnu lontarských rukopisů na světě (starobylých a posvátných textů na listech palmy lontar vějířovitý). Během dovolené na Bali byste však měli ještě vyzkoušet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Singaraja

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.