Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Legian, dovolená na pláži i v klubu

Ke střediskům na jihozápadním pobřeží ostrova patří i Legian, navazující na ostatní předměstí metropole Denpasaru. Nejblíže k němu leží jiné významné letovisku Kuta, se kterým ho spojuje hlavní městská třída, vedoucí dále až na jih k mezinárodnímu letišti Ngurah Rai. Za ním se 1 kilometr úzká šíje rozšiřuje do poloostrova Nusa Dua.

Pláže kolem Legianu

Legian.jpgSvým charakterem i polohou v hustě osídlené rovině s několika říčkami se Legian hodně podobá sousední Kutě. Těší se, i přes svou menší velikost a méně ruchu, stejné oblibě u turistů z celého světa. U pobřeží Indického oceánu tady vyrostly velké ubytovací komplexy s velmi dobrým vybavením, dále ve vnitrozemí fungují skromnější hotýlky a spousta klubů se zábavou do brzkých ranních hodin.       Oblast Legianu tvoří součást písčitého jihozápadního pobřeží Bali, které si oblíbili surfaři a díky velmi pozvolnému vstupu do vody i méně mobilní rekreanti. Dlouhá a 50 metrů široká Legian Beach (Double Six Beach) navazuje na severu na resorty v Seminyaku a na jihu přechází do pláží Kuty. Okolní restaurace, bary a hotely se starají o její čistotu a dostatek slunečníků s lehátky, zároveň však přispívají k její zaplněnosti především během letní sezóny.

Další rekreační střediska poblíž Legianu

S jakým vybavením a aktivitami počítat při toulkách Legianem

Hojnost supermarketů a obchůdků, výtečné restaurace (např. oblíbená Azul Beach Club Bali), časté párty v klubech i mimo ně a dobrá dosažitelnost základních služeb (včetně zdravotního střediska) dělá z Legianu ideální místo pro akční dovolenou. Důležitou výhodu představuje blízkost hlavního města s množstvím nákupních galerií, tržišť, muzeí, zábavních parků či zoologických zahrad. Spoustu zajímavých míst ostatně nabízí celé Bali:

Zobrazit podrobné informace