Denpasar

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Denpasar, dovolená v balijské metropoli

Miliónová metropole Denpasar leží na jižním cípu Bali, z jehož břehů jsou vidět i ostrovy Lembongan, Penida a Lombok. S mohutným poloostrovem Nusa Dua na jihu ho spojuje pevninská šíje, kterou přetíná mezinárodní letiště Ngurah Rai. Cestu k němu zkracuje rychlostní komunikace, vedoucí výraznou, mělkou lagunou na východní straně pevniny.

I Denspasar nabízí kilometry čisté, písečné pláže

Denpasar.jpgDo aglomerace Denpasaru, řadícího se mezi dvacítku největších sídel Indonésie, patří také Kuta, Sukawati a další města. Leží v přímořské rovině s několika vodními kanály, směrem do vnitrozemí se zvedají hory Batur (1 717 m n. m.), Batukaru (2 276 m n. m.) a Agung (3 031 m n. m.). Dominuje mu hustá zástavba, čilý ruch a množství turistů. Rekreační resorty se nacházejí spíše na okraji, především ve východní části zvané Sanur. Na rozdíl od většiny pláží na Bali s černým lávovým pískem najdete na východě Denpasaru pláže pokryté pískem zbarveným dozlatova. Mají šířku až 50 metrů a táhnou se v délce 8 kilometrů podél Lombockého průlivu Indického oceánu až ke konci Sanuru, kde je ukončuje přírodní pláž Pengembak krytá vzrostlou zelení. K jejich vybavení patří lehátka se slunečníky, půjčovny sportovního náčiní (vede windsurfing), do vody klesají jen mírně a dostává se jim pravidelného úklidu.

Další rekreační střediska poblíž Denpasaru

Nechte se unést Denpasarem, jeho zajímavostmi a atrakcemi

Denpasar, to jsou obchody, nákupní galerie i trhy se spoustou exotického zboží, restaurace a bary, lékárny, pošty a také banky či informační centra. Nechybí půjčovny kol, dětská hřiště a množství zelených odpočinkových ploch. Za návštěvu stojí akvaparky Waterbom a Circus, golfové hřiště Bali Beach Golf Course, botanická zahrada Bali Orchid Garden adrenalinový Bali Wake Park. Neopomeňte vlastivědné muzeum, výstavní centrum Werdhi Budaya ani starobylý chrám Pura Maospahit, v létě se na náměstí Puputan koná festival umění.

Zajímavými místy je doslova prorostlý celý ostrov Bali. Svědčí o tom například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Denpasar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím