Letojanni

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Letojanni, dovolená v sicilském stylu

Oblíbené letovisko Letojanni leží na východním pobřeží Sicílie. Jeho přímým sousedem je další rekreační středisko Mazzeo, severovýchodním směrem dojdete po mořském břehu za slabou hodinku pod pahorek s vískou Forza d´Agro. Takřka na dohled se nachází význačná památková zóna Taormina, na svahy pod vulkánem Etna to je po silnici přes 45 kilometrů daleko. O něco blíž (vzdušnou čarou) se na opačné straně z moře vynořuje Kalábrie. Cesta z mezinárodního letiště v Catanii zabere v ideálním případě zhruba 45 minut.

Pobyt v Letojanni plný koupání a výletů

Letojanni (necelé 3 tisíce obyvatel) nezapře svou rybářskou minulost – dodnes během dovolené v Letojanni můžete obdivovat krásné, barevné rybářské loďky. Středisko, táhnoucí se několik set metrů podél mořského pobřeží, je svým klidným prostředím a řadou zajímavých výletních cílů v okolí jako stvořené k rodinné relaxační a poznávací dovolené. Spojení s okolními městy zajišťuje dálnice a železniční trať.

Letojanni se pyšní pláží pokrytou směsí písku a oblázků. Při délce asi 3 kilometry a občasné šířce až 50 metrů poskytuje dostatek místa pro všechny rekreanty. Mírný sklon dna přivítají především rodiny s menšími dětmi a méně zkušení plavci. V některých úsecích pláže jsou k dispozici slunečníky s lehátky a stánky s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Letojanni

Jak se zabavit na dovolené v Letojanni

Letojanni.jpgToto malé městečko ukrývá přímořskou promenádu, spoustu restaurací, kaváren a obchůdků. Nechybí lékárna, banka, zastávka autobusu, dětské hřiště a další služby. Při procházkách ulicemi vás mohou upoutat pěkné měšťanské domy a paláce (např. Palazzo Durante) a neogotický kostel Chiesa di San Giuseppe.

A co určitě musíte vidět během dovolené na Sicílii?

Zobrazit podrobné informace