Agrigento

Lokalita: Itálie Sicílie Agrigento
Typ: Historické místo

Náš názor

Agrigento, úchvatné svědectví dávno zašlých časů

Podivuhodné město Agrigento v sobě mísí středověkou mohutnost, berberskou nadvládu a především antickou velikost i vznešenost. Právě jeho starověké památky mu přinesly zápis mezi světové kulturní dědictví UNESCO. Narodil se zde také nositel Nobelovy ceny, dramatik Luigi Pirandello.

Agrigento (přes 60 tisíc stálých obyvatel) vyrostlo v členité krajině jižní Sicílie, kousek od břehů Středozemního moře. Po rychlostní silnici se odsud rychle dostanete kolem vnitrozemského města Caltanissetta až k dálnici A19 vedoucí do 170 kilometrů vzdálené Catanie a 200 kilometrů vzdáleného Palerma.

Co uvidíte v Agrigentu

Osadu založili Řekové roku 581 př. n. l. pod názvem Akragas, ovšem během 2. punské války se jí zmocnili Římané a pojmenovali ji Agrigentum. V 9. století město Gergent obsadili Berbeři, v roce 1087 Normané.

Agrigento najdete v prudkém kopci a je charakteristické úzkými uličkami s kamennými domy, obchůdky a bary. K jeho největším lákadlům patří část Valle dei Templi (Údolí chrámů) s ruinami chrámů v dórském stylu a rozsáhlý areál středověkých vykopávek.

  • Neváhejte tedy a navštivte Agrigento na Sicílii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím