Mascali

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Mascali, klidná dovolená na dohled Etny

Menší letovisko Mascali se rozprostírá kousek od dvouměstí Riposto-Giarre na východním pobřeží Sicílie. Hned nad ním, pouhých 18 kilometrů vzdušnou čarou, se tyčí magická sopka Etna, jejíž erupce lze odsud krásně pozorovat. Historická Taormina na severu leží ve vzdálenosti asi 15 kilometrů, rozlehlá Catania na jihu (včetně mezinárodního letiště Aeroporto di Catania-Fontanarossa) se rozpíná ve dvojnásobné vzdálenosti.

Na území dnešního Mascali (kolem 14 tisíc obyvatel) stála již ve středověku víska, využívající úrodné půdy na svazích Etny. V posledních desetiletích se zde daří i turistickému ruchu, zvláště ve čtvrti Fondachello, přiléhající přímo k břehům Jónského moře. Tady vyrostla celá řada hotelů, obchůdků a restaurací, zajišťujících průběh spokojené dovolené všech rekreantů.

Okuste krásu pláží u Mascali

Čtyři desítky metrů široká, takřka nekonečná pláž pokrytá směsí písku a kamínků patří ke chloubám Mascali. Na jihu končí u jachetní mariny v Riposto, na severu se táhne několik kilometrů až k Recanati. Sklon dna v čisté vodě není nijak prudký, nechybí stanoviště plavčíků ani placené úseky s lehátky a slunečníky.

Další rekreační střediska poblíž Mascali

Kaštanovník z prvního tisíciletí a jiné atrakce na dovolené v Mascali

Mascali.jpgSpolečenský život v Mascali se soustřeďuje především do okolí ubytovacích zařízení ve Fondachello. Máte-li kromě kostela San Leonardo zájem o další pamětihodnosti, vydejte se do Taorminy, Catanie či Syrakus. Milovníci přírody by neměli vynechat stoletý kaštanovník (Castagno dei Cento Cavalli), nejstarší svého druhu v Evropě, vedle ulice Linguaglossa u Sant'Alfio.

Inspirujte se, kam se podívat v rámci pobytu na Sicílii:

  • Do zábavního parku Etnaland
  • Do nádherných měst severního pobřeží (Scopello, Cefalú atd.)
  • Do metropole Palermo
Láká vás dovolená poblíž Mascali? Podívejte se na přehled informací o Sicílii a nabídku zájezdů a vyberte si ideální letovisko pro vás.

Zobrazit podrobné informace