Taormina/Mazzaro

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Mazzaro, přímořská perla Taorminy pro vaši dovolenou

Na březích Jónského moře, pod svahy pahorku Monte Tauro a na dosah mysticky krásného města Taormina, se rozkládá letovisko Mazzaro. Protíná jej hlavní silnice i železniční traťMessiny do Catanie a na jihu na něj navazuje vyhlášený ostrůvek Isola Bella. Mezinárodní letiště v Catanii leží asi hodinu jízdy autobusem daleko.

Mazzaro je v podstatě okrajovou částí Taorminy, s níž snadné spojení zajišťuje kabinová lanovka dlouhá 725 metrů. I díky ní se již dlouhá léta jedná o populární rekreační středisko pro celou rodinu v jednom z nejmalebnějších a turisticky nejpřitažlivějších míst Sicílie. Průzračné moře, příjemné počasí, úchvatný pohled na vrchol Etny a množství historických památek takové tvrzení jenom podtrhují.

Plážová romantika v Mazzaru

Břehy Mazzara nabízejí rekreantům několik nádherných pláží, pokrytých směsí písku a kamínků. Ve spojení se skalisky četných poloostrůvků a prudce se zvedajícími kopci vytvářejí jedinečné pobřeží jako vystřižené z romantického obrázku. Nechybí na nich lehátka a slunečníky, restaurace, dozor plavčíka ani nabídka vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Mazzara

Na dovolené v Mazzaru je pořád co dělat

Mazzaro.jpgPři pobytu v Mazzaru by bylo hříchem nenavštívit Taorminu a její lákadla jako jeden z nejkrásnějších amfiteátrů světa ze 3. století př. n. l. či starověké divadlo Odeon. Osobitým kouzlem vás nadchnou též taorminské uličky, vyhlídkové terasy a hlavní promenáda Corso Umberto.

Hodně rušno je však i v Mazzaru, zvláště kolem hlavní ulice Via Nazionale s řadou obchůdků a gastronomických provozů. Za vidění stojí zdejší jeskyně v čele s malebnou Grotta Azzurra, k níž se pořádají lodní výlety. A kam se během dovolené v Mazzaru na Sicílii ještě vypravit? Vyzkoušejte:

  • zábavní park Etnaland s akvaparkem,
  • pamětihodnosti Cefalú včetně gotické katedrály,
  • okružní železnici Circumetnea kolem Etny.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Taormina/Mazzaro

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.