Taormina/Mazzaro

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Mazzaro, přímořská perla Taorminy pro vaši dovolenou

Na březích Jónského moře, pod svahy pahorku Monte Tauro a na dosah mysticky krásného města Taormina, rozkládá se letovisko Mazzaro. Protíná jej hlavní silnice i železniční trať z Messiny do Catanie a na jihu na něj navazuje vyhlášený ostrůvek Isola Bella. Mezinárodní letiště v Catanii leží asi hodinu jízdy autobusem daleko.

Plážová selanka made in Mazzaro

Mazzaro (kolem stovky stálých obyvatel) je v podstatě okrajovou částí Taorminy, s níž snadné spojení zajišťuje kabinová lanovka dlouhá 725 metrů. I díky ní se již dlouhá léta jedná o populární rekreační středisko pro celou rodinu v jednom z nejmalebnějších a turisticky nejpřitažlivějších míst Sicílie. Průzračné moře, příjemné počasí, úchvatný pohled na vrchol Etny a množství historických památek takové tvrzení jenom podtrhují.

Břehy Mazzara nabízejí rekreantům několik nádherných pláží, pokrytých směsí písku a kamínků. Ve spojení se skalisky četných poloostrůvků a prudce se zvedajícími kopci vytvářejí jedinečné pobřeží jako vystřižené z romantického obrázku. Nechybí na nich lehátka a slunečníky, restaurace, dozor plavčíka ani nabídka vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Mazzara

V Mazzaru je pořád co dělat

Mazzaro.jpgPři pobytu v Mazzaru by bylo hříchem nenavštívit Taorminu a její lákadla jako jeden z nejkrásnějších amfiteátrů světa ze 3. století př. n. l. či starověké divadlo Odeon. Osobitým kouzlem vás nadchnou též taorminské uličky, vyhlídkové terasy a hlavní promenáda Corso Umberto.

Hodně rušno je však i v Mazzaru, zvláště kolem hlavní ulice Via Nazionale s řadou obchůdků a gastronomických provozů. Za vidění stojí zdejší jeskyně v čele s malebnou Grotta Azzurra, k níž se pořádají lodní výlety. A kam se na Sicílii ještě vypravit? Vyzkoušejte:

  • Zábavní park Etnaland s akvaparkem
  • Pamětihodnosti Cefalú včetně gotické katedrály
  • Okružní železnici Circumetnea kolem Etny

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Taormina/Mazzaro

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím