Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Terme Vigliatore, dovolená na Sicílii s lázeňským nádechem

Menší středisko Terme Vigliatore se na vaši návštěvu těší u pobřeží severní Sicílie mezi říčkami Mazzarra a Patri, ve kterých však voda teče pouze na jaře nebo po velkých deštích. Letovisko zaujímá polohu uprostřed širokého zálivu, vymezeného skalnatým výběžkem Rocca Femmina na západě a úzkým poloostrovem na východě, na němž se rozkládá město Milazzo. Z něj také vyplouvají lodě na Liparské ostrovy, vystupující z Tyrhénského moře ve vzdálenosti 30 kilometrů přímo proti Terme.

Na první pohled nenápadný resort Terme Vigliatore dosud těží ze své slavné minulosti, vždyť lázně v lokalitě Castoreale Terme sloužily k léčbě onemocnění kůže a jater už ve druhé polovině 1. století před Kristem. Obec disponuje dobrým dopravním spojením, z jedné strany ji lemuje železniční trať a z druhé dálnice A20. Mírně zvlněnou krajinu, směrem do vnitrozemí prudce se zvedající do vrcholků s výškou přes 1 000 metrů, pokrývají četná políčka, sady a vinice.

Terme Vigliatore a mořské pláže

Podél Tyrhénského moře se u Terme Vigliatore táhne několik kilometrů dlouhá pláž, spojující všechna letoviska na pobřeží. Pokrývá ji tmavý písek, zvolna se noří do vody a nechybí ani vybavení lehátky, slunečníky či restauračními provozy. Její dominantu tvoří obří dřevěný altán, často sloužící i pro různé kulturní a společenské akce, které můžete během dovolené v Terme navštívit.

Další rekreační střediska poblíž Terme

Jaké aktivity nabízí dovolená v Terme Vigliatore

Terme.jpg Městečko skýtá základní infrastrukturu ve formě obchůdků a restaurací, barů a kaváren, bankomatů a lékárny, pošty a vlakového nádraží. Z památek si lze prohlédnout antickou stavbu Forca di Maceo, starořímskou vilu Villa delle Termae a středověký kostel Chiesa Della Madonna delle Grazie. Největší blízké město je Barcellona Pozzo di Gotto. Čemu se ještě věnovat během dovolené na Sicílii?

  • Prohlídce historického Agrigenta
  • Výletu do Cefalú za jeho katedrálou (UNESCO)
  • Výpravě do památkového skvostu Taormina (UNESCO)

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Terme

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.