Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Follonica, dovolená na plážích a plná aktivit

Město a rekreační středisko Follonica okupuje břehy stejnojmenného, asi 20 kilometrů širokého zálivu na severozápadě Itálie. Zabírá mělkou deltu řeky Pecora mezi dvojicí nepříliš vysokých horských hřebenů Poggio al Chiecco (severně) a Poggio Ballone (jižně). Patří do toskánské provincie Grosseto, od jejíž metropole stejného názvu se nachází asi 40 kilometrů. Mezinárodní letiště Galileo Galilei u Pisy je zhruba 120 kilometrů daleko, do hlavního města Říma se po dálnici A12 dostanete za 2 a půl hodiny.

Pláže Follonica jsou dlouhé a vybavené

Follonica.jpgMěsto založil Leopold II. Toskánský až v roce 1834. Dnes Follonica (20 tisíc obyvatel) představuje významné turistické centrum, v jehož okolí se rozkládají úrodná políčka. Její typicky toskánský charakter doplňuje vilková zástavba i moderní budovy, mnohdy výškové, často tvořící součást komfortních hotelových komplexů. Líbit se tady bude hlavně zájemcům o aktivní plážovou dovolenou vyplněnou sportem, nočním životem a poznáváním památek i lokální gastronomie. Celé pobřeží zálivu Follonica zabírá 5 kilometrů dlouhá pláž, místy široká až 50 metrů a na okrajích města stíněná borovými háji. Díky příjemnému prostředí, povrchu ze světlého písku a mírnému vstupu do vod Tyrhénského moře se těší značné popularitě – její kvality ostatně potvrzuje ocenění prestižní Modrou vlajkou. Nechybí vybavení lehátky a slunečníky, občerstvení ani plážové sporty.

Co dělat ve Follonice

Rekreační zaměření Follonicy završuje vynikající infrastruktura zahrnující obchody, krámky se suvenýry, restaurace a množství barů či diskoték. Klídek najdete v řadě parků a vaše ratolesti se vyřádí na dětských hřištích. Z kulturních památek stojí za návštěvu archeologický areál ex ILVA s muzeem Arti in Ghisa della Maremma. K největším atrakcím se řadí velký vodní svět Acqua Village. Vydat se můžete také na túru do blízkých hor, za výhledy z hradu v městečku Scarlino, ale též na celodenní výlety po Toskánsku:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Follonica

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.