Pláže Toskánsko a Elba lákají jemným pískem i krásnými výhledy

Toskánsko i Elba vynikají krásou rozmanitých pláží, ze kterých si vyberou milovníci nicnedělání, nekonečného opalování a relaxace, rodiny s malými dětmi, aktivní sportovci i nevyléčitelní romantici.

Tipy na nejhezčí pláže Toskánsko

Délka toskánských břehů u Ligurského a Tyrhénského moře činí asi 350 kilometrů. Většinou se jedná o rovné pruhy pobřeží dosahující i několika desítek kilometrů. Pláže v Marina di Cecina nebo v Marina di Pisa jsou písečné, široké až 100 metrů, vždy s perfektním servisem. Nejen u těchto letovisek jsou i veřejné pláže v Toskánsku často placené. Občas se objevují skalnaté poloostrovy s malými, kamínkovými plážemi.

Toskansko-plaze-1.jpg

Ultima Spiaggia

Pláž Ultima patří do dlouhého pásu pobřeží u rekreačního centra Follonica. Užijete si na ní krásné moře, výhled na Elbu i pahorky Colline Metallifere, základní servis a také dobrou dosažitelnost akvaparku Acqua Village.

Spiaggia di Pietrasanta

Pláž v letovisku Marina di Pietrasanta představuje typického zástupce na riviéře Versilia, táhnoucí se od okraje Viareggia na jihu až k Marina di Carrara na severu. Vyniká nejen jemným pískem a pozvolným klesáním do vody, ale též vysokou koncentrací zábavních zařízení v čele s restauracemi, bary, cukrárnami, obchůdky a diskotékami.

Pláže Elba

Pobřeží Tyrhénského moře u Elby měří 147 kilometrů a vyniká značnou členitostí. Jeho velkou část tvoří kamenité horské svahy prudce mizející v průzračné vodě. Mezi nimi se ukrývají pláže nejrůznějšího klesání do vody, velikosti i povrchů. Řada z nich patří k hojně navštěvovaným rekreačním střediskům, najde se však i dostatek hůře dostupných zákoutí pro milovníky klidu a romantiky.

Toskansko-plaze-2.jpg

Spiaggia di Cavoli

Kdo má rád rušný společenský život, ocení dobře organizovanou pláž Cavoli na jihu ostrova necelých 5 kilometrů od letoviska Marina di Campo. Poskytuje 300 metrů jemného, světlého písku a kompletní vybavení s lehátky, slunečníky, restauracemi, plovoucími bary, parkovištěm i dozorem plavčíka.

Spiaggia di Sansone

Na severu Elby se poblíž přístavu Portoferraio a vedle Spiaggia La Sorgente nachází sotva 100 metrů dlouhá pláž Sansone. Skýtá sice jen základní vybavení, zato má díky jemným oblázkům mimořádně průzračnou vodu a kolmé skalní stěny v okolí vytvářejí parádní panorama.

Spiaggia Laconella

Pláž Laconella měří asi 200 metrů a má jen minimální servis. Schovává se kousek od rozlehlé a populární pláže Lacona u stejnojmenného letoviska na jihu ostrova. Vyniká dramatickým okolím v podobě kamenitého mysu Punta della Contessa.