Boa Vista

Mapa

Podrobné informace

  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 100CVE/24,793CZK

* průměrné teploty

Boa Vista, dovolená na perle Kapverd

Boa Vista je nejjižnější z Návětrných ostrovů (tzv. Barlavento – skupina severních ostrovů v Kapverdách) a zároveň nejvýchodnější z celého souostroví. Má takřka kruhový půdorys s délkou pobřeží u Atlantiku dosahující zhruba 100 kilometrů. Asi 40 kilometrů severně od něj leží Sal, 80 kilometrů jižně se nachází další ostrov Maio a africká pevnina je přibližně 570 kilometrů daleko.

Boa Vista a její pláže

Boa Vista, s rozlohou 620 kilometrů čtverečních třetí největší ostrov Kapverd, je typická pustým povrchem s kamenitou pouští, ztuhlou lávou, dunami a jen minimální vegetací (akácie a datlové háje). Žije zde jenom málo stálých obyvatel, soustředěných převážně do hlavního správního střediska Sal Rei na severozápadě. Blízko něj funguje mezinárodní letiště Aeroporto Internacional Aristides Pereira.

Boa Vista se pyšní údajně nejkrásnějšími a nejdelšími plážemi Kapverdského souostroví. Na západním pobřeží to jsou Praia do Estoril (hned u Sal Rei), Praia Carlota (u většinou vyschlého koryta řeky Ribeira de Rabil) a takřka nekonečná Praia de Chaves. Na jihu patří k nejvyhlášenějším Praia Santa Mónica s dokonalým světlým pískem a na severu Praia Antonia.

Co dělat na Boa Vista

Boa-Vista.jpgVětšina hotelových resortů se rozkládá na západním pobřeží, tedy blízko letiště, přístavu i městečka Sal Rei, které disponuje základní infrastrukturou včetně supermarketu, lékárny či pošty. K nejoblíbenějším aktivitám na ostrově patří zásluhou stabilního, silného větru od severovýchodu kiting a windsurfing. Za vidění stojí zbytky dávných magmatických komínů jako hora Santo António nebo nejvyšší vrchol Monte Estância (387 m n. m.).

Vydat se však můžete i za dalšími kapverdskými atrakcemi, mezi něž patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Boa Vista