Zátoka Sviní

Lokalita: Kuba Kuba Zátoka Sviní
Typ: Historické místo

Náš názor

Zátoka Sviní, místo, kde se psaly dějiny

Důležité historické místo na mapě Kuby představuje Zátoka Sviní (španělsky Bahía de Cochinos, anglicky Bay of Pigs). Ve dnech 17. až 19. dubna 1961 zde pod vedením americké CIA došlo k neúspěšné invazi kubánských exulantů, jejímž cílem bylo svržení komunistické vlády Fidela Castra.

Zátoka Sviní se zařezává asi 25 kilometrů hluboko do kubánské pevniny v oblasti poloostrova Zapata. Je to v provincii Matanzas na jihozápadním pobřeží ostrova. Kousek odsud severně vede dálnice A1 do metropole Havany, zhruba 100 kilometrů východně se nachází město Cienfuegos (UNESCO), na jihu šumí Karibské moře a západně se rozkládá národní park Ciénaga de Zapata.

Přehled atrakcí v zátoce Sviní

K nejčastějším turistickým cílům v zátoce Sviní patří letoviska Playa Larga a Playa Girón, kde si můžete užít koupání a šnorchlování. Ve druhém z nich navíc návštěvníky láká Muzeum vylodění (Museo de la Intervención), vystavující též celou řadu československých zbraní, a objasňující důvody porážky invaze i pozdější nasměřování vývoje do Karibské krize.

Okolí zátoky Sviní, pokryté bujným pralesem a bažinami, nabízí řadu přírodních zajímavostí zahrnující četné jeskyně (tzv. cenotes) a malá hluboká jezírka (tzv. casimbas). Podívat se můžete i na krokodýlí farmy či do indiánské vesnice.

  • Neváhejte tedy a navštivte zátoku Sviní na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím